Apšaudytas Gruzijos ir Lenkijos prezidentų kortežas (atnaujinta 23.40 val.)

Sekmadienį Pietų Osetijos pasienyje šūviai pasipylė į Gruzijos ir Lenkijos prezidentų kortežo automobilius. Apie tai praneša Lenkijos televizijos kanalas TVN24.
Michailas Saakašvilis (kairėje) ir Lechas Kaczynskis
Michailas Saakašvilis (kairėje) ir Lechas Kaczynskis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis į Gruziją atvyko dalyvauti vadinamosios „rožių revoliucijos“ metinių iškilmėse ir iš karto iš Tbilisio oro uosto pasuko į pabėgėlių, nukentėjusių per rugpjūčio karinį konfliktą tarp Gruzijos ir Rusijos, stovyklą.

„Kai privažiavome prie Rusijos patrulių, iš jų pusės pasigirdo šūviai. Iš automatinių ginklų buvo iššautos mažiausiai trys serijos šūvių. Prezidentas išlaikė geležinę ramybę“, – tiesioginiame eteryje pareiškė vienas iš Lenkijos ministrų, esančių oficialios delegacijos sudėtyje ir važiavusių automobilių kolonoje.

Ministras taip pat pridūrė, kad akivaizdžiai buvo šaudoma iš Rusijos kariškių pusės, tačiau ar buvo šaudoma į kortežą, ar į automobilius, jis negalėjo atsakyti.

Skelbiama, kad L.Kaczynskis ir Gruzijos prezidentas Michailas Saakašvilis per incidentą nenukentėjo. Iš viso prezidentiniame korteže važiavo nuo 5 iki 8 automobilių. L.Kaczynskio automobilis važiavo iš karto už policijos šarvuočio.

Po apšaudymo abu prezidentai persėdo į kitą automobilį, praneša TVN24. Šios televizijos žurnalistas, esantis įvykio vietoje, neatmeta galimybės, jog apšaudymas galėjo būti specialiai imituotas, kad Lenkijos prezidentui būtų vaizdžiai pademonstruota įtempta situacija regione, teigia lenta.ru

Lenkijos ambasados Tbilisyje atstovai patvirtino kortežo apšaudymo faktą, tačiau pabrėžė, kad kol kas nėra žinoma, kas šaudė. Tuo tarpu M.Saakašvilio atstovas spaudai pareiškė, kad šaudė Rusijos kariai.

Kas šaudė?

Lenkijos ir Gruzijos prezidentai per bendrą brifingą, po incidento vykusį Tbilisyje, pasidalijo savo mintimis. L.Kaczynskis kortežo apšaudymą pavadino taikos plano pažeidimu. Lenkijos vadovas taip pat pareiškė girdėjęs kalbant rusiškai iš tos pusės, iš kurios nuaidėjo šūviai.

Savo ruožtu M.Saakašvilis pareiškė nesitikėjęs tokios įvykių eigos ir neketinęs specialiai įstumti į pavojų Lenkijos prezidentą. Gruzijos vadovas kaltę dėl incidento suvertė Rusijos kariams.

Tuo tarpu separatistinės Pietų Osetijos informacijos ir spaudos komitetas pareiškė, kad iš osetinų pozicijų niekas nešaudė, o pasienyje iš viso nebuvo užfiksuota jokių įvykių. Vadinamųjų Rusijos taikdarių štabas Cchinvalyje paskelbė, kad Rusijos kariai nėra niekaip susiję su prezidentų kortežo apšaudymu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai