Aštuoni skenduoliai buvo rasti Bangladešą ir smurto krečiamą Mianmaro Rachinų valstiją skiriančios Nafo upės pakrantėje. Dar vieno žuvusiojo kūnas buvo aptiktas už kelių kilometrų, Šv. Martyno saloje.
Daugiau kaip pusė žuvusiųjų buvo vaikai, sakė pasienyje esančio Teknafo miesto policijos vadas Mianas Uddinas.
Jis nenurodė, kiek asmenų dar laikoma dingusiais, tačiau rohinjai, likę gyvi per šią nelaimę, ir pareigūnai sakė, kad tuo laivu plaukė 60-100 žmonių. Kol kas Bangladešo pakrančių apsaugos ir pasienio apsaugos tarnybų pareigūnai išgelbėjo 15 pabėgėlių. Pasak pareigūnų, dalis laive buvusių pabėgėlių galėjo išplaukti į krantą Rachinų valstijoje.
Nuo rugpjūčio 25-osios, kai rohinjų kovotojai atakavo Mianmaro policijos postus, o armija surengė žiaurią atsakomąją kampaniją, iš Rachinų valstijos į Bangladešą pabėgo daugiau kaip pusė milijono rohinjų.
Dabar pabėgėlių srautas sumažėjo, tačiau, pasak vyriausybės pareigūnų, pastarosiomis dienomis užregistruota tūkstančiai naujų atvykėlių. Dauguma jų atkeliauja iš su Bangladešu besiribojančios Mianmaro Rachinų valstijos.
Daugelis jų bando perplaukti Nafo upę jos siauriausiame ruože, tačiau kai kurie rohinjai leidžiasi į pavojingą kelionę jūra palaikiais žvejybos laivais, visiškai nepritaikytais sudėtingoms sąlygoms Bengalijos įlankoje. Tokios kelionės jau pasiglemžė beveik 160 pabėgėlių gyvybių.
Tarp naujausių pabėgėlių buvo ir du dvejų ir trejų metų berniukai, kurie mirė iš bado ir išsekimo vos pasiekę Bangladešą.
„Jų tėvai mums sakė, kad jie mirė iš bado. Jie keliavo pėsčiomis septynias dienas ir neturėjo jokio maisto“, – naujienų agentūrai AFP sakė pasienyje esančio Andžumanparos kaimo vietos tarybos narys Sultanas Ahmedas.