„Europoje stebėsime keletą dalykų, pavyzdžiui, ar pavyks Prancūzijos prezidentui Emmanueliui Macronui išlaikyti savo ambicingą planą. Jis ir toliau vykdys nepopuliarias, bet Prancūzijos lyderystei ir ekonominiam konkurencingumui išlaikyti svarbias reformas“, – teigia V.Keršanskas.
Anot jo, itin reikšmingos derybos dėl koalicijos sudarymo vyksta ir kitoje dėl Europos Sąjungos (ES) ateities svarbioje Prancūzijos sąjungininkėje Vokietijoje. Tačiau kad ir kaip pasibaigtų, Vokietija vis tiek išliks pagrindine ekonomine ir politine galia Europoje.
Taip pat Rytų Europos studijų centro analitikas atkreipė dėmesį į Vengrijoje, Švedijoje ir Italijoje vyksiančius rinkimus.
„Italijoje neabejotinai keisis valdžia ir greičiausiai populistų, kurie griebiasi antiimigracinės, gana euroskeptiškos politikos, naudai. Tiek dėl ekonominės situacijos, tiek dėl migrantų krizės italai yra pasiryžę kardinaliems pokyčiams, kurie gali įnešti nepastovumo ir Europos Sąjungos lygmenyje“, – apie buvusio Italijos ministro pirmininko Silvio Berlusconio vadovaujamą konservatorių bloką pasakoja pašnekovas.
Karo Korėjos pusiasalyje nebus
Neprognozuočiau karo. Š.Korėjos vadovas Kim Jong-unas linkęs žaisti diplomatinį žaidimą – jis veliasi į debatus, diskusijas, – V.Keršanskas
Ne ką mažiau įdomius įvykius V.Keršanskas prognozuoja ir kituose pasaulio kraštuose. O tam, panašu, didelę įtaką turės ir JAV, kurios prezidentas Donaldas Trumpas susiduria su problemomis ir šalies viduje.
„Pozityviai darbotvarkei trukdo įvairūs skandalai – tyrimai dėl ryšių su Rusija, Steve`o Bannono interviu knygai „Ugnis ir įniršis: Trumpo Baltųjų rūmų viduje“. Be to, Respublikonų partija išlieka nevienalyte“, – teigia pašnekovas bei prideda, kad D.Trumpas visgi turėtų tęsti savo pažadų įgyvendinimą.
Iššūkiai JAV vadovo laukia ne tik šalies viduje, bet užsienio politikoje. O karščiausiu tašku čia, regis, ir toliau išliks Šiaurės Korėja.
„Neprognozuočiau karo. Š.Korėjos vadovas Kim Jong-unas linkęs žaisti diplomatinį žaidimą – jis veliasi į debatus, diskusijas. Manoma, kad taip bandoma kiršinti JAV, Pietų Korėją, Japoniją, kurios, nors ir sąjungininkės, turi skirtingas strategijas Šiaurės Korėjos atžvilgiu. (...) Konfliktas išliks ir sulauksime ne vienos skambios frazės“, – teigia V.Keršanskas.
JAV turėtų aktyviai veikti ir Artimuosiuose Rytuose, kurie išliks karštuoju regionu – Sirijos ateities klausimas ir toliau turėtų būti sprendžiamas diplomatiškai, neaišku, ar pavyks galutinai užgniaužti „Islamo valstybę“ (IS), be to, Saudo Arabijos ir Iranas turėtų susiremti dėl įtakos regione. Tiesa, pastarojoje valstybėje vykstantys protestai tam neturėtų turėti didesnės įtakos.
„Kaip kažkas pastebėjo, Iranas neturi nei Landsbergio, nei Sąjūdžio, tad protestai nevirs į kažką didesnio. Sankcijų panaikinimas leido atsikvėpti, ekonomiškai kilti. O dalykai, dėl kurių protestuojama, turėtų būti sutvarkyti“, – teigia pašnekovas.