„Pasiruoškite, „Pi“ pionieriai visame pasaulyje džiūgaus, kai 2024 m. pabaigoje rinkoje pasirodys pažangiausias šio amžiaus „Tesla“ telefono gaminys, priklausantis Elonui Muskui „Pi“ prekės ženklu.
„Pi“ telefonas turi 3 išskirtines savybes, kurių neturi kiti išmanieji telefonai:
1. Nereikia įkrauti akumuliatoriaus, nes jis naudoja saulės energiją, jam reikia tik šviesos, kad automatiškai įkrautųsi (nereikia būti veikiamam saulės spindulių).
2. Nereikia interneto pajėgumų, nes „Pi“ tiesiogiai jungiasi prie Elono Musko „Starlink“, kuris turi pasaulinės aprėpties tinklą.
3. Turi Žemės – Mėnulio – Marso ryšį“, – būsimo telefono privalumai vardijami socialinių tinklų įraše.
Kai kuriuose įrašuose teigiama, kad šis telefono modelis kainuos vos 299 JAV dolerius (maždaug 284 eurus).
Spėlioja, kaip galėtų atrodyti
Jau kelerius metus sklando gandai, kad E.Musko bendrovė „Tesla“ ketina į rinką paleisti išmanųjį telefoną, kuris neva vadinasi „Model Pi“.
Pastaruoju metu įvairiose interneto platformose periodiškai pasirodo žinučių apie tai, kad „Tesla“ išleidžia revoliucinį išmanųjį telefoną, kuris „sugriaus internetą“.
Įvairiuose pranešimuose įrenginio būsima rinkos kaina svyruoja nuo 100 iki 299 JAV dolerių, o tai paverstų jį itin pažangiu ir nepaprastai prieinamu išmaniuoju.
Tačiau nėra jokių įrodymų, kad šie įrenginiai yra tikri, ir tikėtina, kad tai tik dirbtinio intelekto (DI) įrankiais generuotų svetainių, siekiančių gauti tam tikrų pajamų iš reklamos, išradimas.
Patvirtinimų nėra
Oficialioje „Tesla“ svetainėje apie paslaptingąjį telefoną neskelbiama jokių naujienų.
Spalio 18 d. Pitsburge vykusio renginio metu E.Muskas pareiškė: „Mintis gaminti telefoną verčia mane mirti“.
Jis pridūrė, kad „jei turėsime gaminti telefoną, mes tą padarysime, bet visais būdais sieksime to nedaryti“.
Lapkričio 4 d. „YouTube“ paskelbtame interviu Joe Rogano tinklalaidei, kur E.Muskas atsakė į klausimą apie gandus dėl telefono.
„Yra labai daug „Youtube“ vaizdo įrašų, kur jūs neva kalbate apie tai, kad paleidžiate į rinką „Tesla“ telefoną“, – pasiteiravo laidos vedėjas.
„Ne, mes neplanuojame paleisti „Tesla“ telefono“, – gandus paneigė E.Muskas.
„Tesla“ programinė sistema yra paremta „Linux“ operacine sistema, tad būtume palankiose pozicijose, jei sumanytume į rinką paleisti telefoną, kuris nebūtų susijęs su „Android“ ar „iOS“ sistemomis. Tačiau tikrai neketiname to kurti, nebent būtume priversti“, – pridūrė E.Muskas.
Laidos vedėjui, pasiteiravus, kokios būtų aplinkybės, kuriomis E.Musko kompanija būtų priversta imtis telefono kūrimo, pašnekovas kalbėjo apie cenzūrą.
„Na, tai jei, pavyzdžiui, „Apple“ ar „Google/Android“ pradėtų daryti tikrai blogus dalykus, pavyzdžiui, cenzūruoti programėles, arba imtis kažkokių kitų griežtų reguliavimų blogąja prasme“, – svarstė E.Muskas.
Internetas veikia ne „automatiškai“
„Starlink“ – tai palydovinio interneto tinklas, kurį kuria ir valdo „SpaceX“, E.Musko įkurta kosminių technologijų įmonė.
„Starlink“ sistemos teikia plačiajuosčio interneto prieigą, transliuojamą iš maždaug 5 500 palydovų tinklo, kurį „SpaceX“ pradėjo diegti 2019 m.
Pagrindinis „Starlink“ tikslas – užtikrinti greitą ir patikimą interneto ryšį net atokiausiose pasaulio vietovėse.
„Starlink“ veikia naudodamas žemoje Žemės orbitoje (apie 550 km aukštyje) skriejančius palydovus, kurie užtikrina greitą ir mažos delsos interneto ryšį.
Vartotojai gauna specialią anteną ir maršrutizatorių, kurie prisijungia prie artimiausio palydovo, perduodančio signalą į žemės stočių tinklą, sujungtą su interneto infrastruktūra.
„Starlink“ svetainėje skelbiama, kad norint naudotis „Starlink“ paslaugomis, būtina įsigyti apie 500 eurų kainuojančią techninę įrangą (jos siuntimas kainuoja dar apie 80 eurų), o abonementinis mokestis siekia mažiausiai 40 eurų per mėnesį.
Taigi, net techniškai neįmanoma, kad ganėtinai didelė „Starlink“ antena būtų sutalpinta į mobilųjį telefoną, be to, „amžinai nemokamas“ internetas tėra svajonė.
15min verdiktas: melas. E.Muskas neplanuoja į rinką paleisti „Tesla“ išmaniojo telefono.
Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Meta“, kuria siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.