Ar tikrai Emmanuelis Macronas taip linksminosi diskotekoje pagal 80-ųjų dainas?

Prancūzijos lyderis Emmanuelis Macronas – vėl melagienų platintojų akiratyje. Internete plinta įrašas iš vakarėlio su besilinksminančiu prezidentu. Jis šoka pagal kelių dešimtmečių senumo muziką apsirengęs vis kitokiais, įskaitant moteriškus, drabužiais ir su vis kitaip atrodančiais plaukais. Vien tai sufleruoja, kad kadrai nėra autentiški – taip greitai pakeisti išvaizdos neįmanoma. Kažkas tikrųjų šokėjų veidus pakeitė į E.Macrono.
Emmanuelis Macronas
Emmanuelis Macronas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Šoko iki tapdamas politiku?

Minutės trukmės įraše matyti tamsoje pagal 9-ajame deš. populiarią „Desireless“ dainą „Voyage Voyage“ šokantys jauni žmonės. Visi apsirengę skirtingai, visi turi skirtingas šukuosenas, bet visi panašūs į Prancūzijos vadovą.

„Alio, prancūzų ūkininkai, jūsų „makarone“ prisišoko“, – pridėjo vienas įrašu pasidalijęs „Facebook“ vartotojas, nepraleidęs progos pasišaipyti iš prezidento pavardės. Jis kreipėsi į Prancūzijos ūkininkus, kurie, kaip ne vienoje Europos šalyje, pastaruoju metu buvo rengė protestus.

Ekrano nuotr. iš „Facebook“/Viename kadre net trys šokėjai yra su Emmanuelio Macrono veidais
Ekrano nuotr. iš „Facebook“/Viename kadre net trys šokėjai yra su Emmanuelio Macrono veidais

Kita „Facebook“ vartotoja sukonkretino įvykių laiką. „E.Macronas prieš savo politinį gyvenimą“, – angliškai pakomentavo ji.

Tokių įrašų galima rasti ir „TikTok“ (čia, čia), įvairiuose tinklalapiuose.

Jų esama ir memų puslapyje 9GAG, kur jie palydėti įvairiais komentarais, pavyzdžiui, „Diskoteka Macronas“, „Macronas linksminasi 9-ajame deš., iki mokykloje sutiko savo dramos mokytoją“ (čia turima omeny jo žmona Brigitte, kuri tikrai mokė būsimąjį prezidentą), „Prancūzijos prezidentas Macronas, kai jis buvo jaunas ir vis dar rinkosi lytį“.

Kituose klipuose skamba prancūzų modelio, aktorės ir dainininkės Corynne Charby daina „Boule de flipper“ (1987 m.), Charlie kūrinys „Spacer Woman“ (1983 m.).

Publikavo kaip satyrą

Atidesnė vaizdo ir garso analizė rodo, kad vaizdo įrašas yra netikras. Keistai atrodo jau vien tai, kad kone kiekvienas žmogus, kurio veidas klipe matomas aiškiau, yra panašus į E.Macroną. Ne vien vyrai, bet ir moterys, kurias galima atpažinti iš smulkesnės figūros, drabužių, judesių.

Paieška internete pagal raktažodžius anglų kalba „Macronas šoka“ rodo, kad Prancūzijos vadovas išties mėgsta šokti. Galima rasti ne vieną straipsnį ir vaizdo įrašą, kuriuose aprašyta ar matoma, kaip jis šoko viena ar kita proga.

Tačiau atvirkštinė vaizdo paieška pagal kai kuriuos kadrus nuveda į panašius vaizdo įrašus, dalis kurių publikuojami memų tinklalapiuose, o ne, pavyzdžiui, straipsnius, pagal kokią muziką ir kur E.Macronas šokdavo jaunystėje.

Kad vaizdo įrašai neva su prezidentu nėra tikri, išduoda ir juose skambanti muzika. Šios dainos pasirodė 1983-1987 m. Tuo metu jam buvo 10 ar kiek daugiau metų, mat tikėtina, kad kūriniai diskotekose skambėjo netrukus po išleidimo.

Viena iš dainų – „Spacer Woman“, kurią įrašė Italijos atlikėjas Maurizio Cavalieri, žinomas pseudonimu Charlie, buvo išleista, kai būsimajam Prancūzijos vadovui buvo vos 6-eri. Mažai tikėtina, kad pagal ją tokia minia šoko tuomet, kai E.Macronas jau studijavo (panašu, kad klipe matomi panašaus amžiaus ar kiek vyresni žmonės).

Ši daina patvirtina ir tai, kad įrašas su prezidentu nėra tikras. Atvirkštinė vaizdo paieška nuveda į „YouTube“ dar 2016 m. liepą publikuotą vaizdo įrašą, kuriame skamba kaip tik šis kūrinys. Klipe iš aprangos ir judesių galima atpažinti kai kuriuos žmones, kurie aptariamame įraše yra panašūs į E.Macroną, bet čia yra su kitokiais veidais.

Pagal dainos pavadinimą „YouTube“ galima rasti dar vieną, tik gerokai ilgesnį įrašą. Jame matyti visi klipo su prezidentu herojai, taip pat atrodantys kitaip.

Vienoje „X“ paskyroje paskelbtas klipas su E.Macronu per tris savaites peržiūrėtas 6,6 mln. kartų. Prie jo nurodyta, kad įrašas paimtas iš kito „X“ vartotojo, vardu Jebra Faushay, paskyros. Ji klipą vasario pabaigoje paskelbė su prierašu: „Tai yra iš 1987-ųjų diskotekos, ar matote Prancūzijos lyderį E.Macroną su peruku?“

Kaip nurodyta tinklalapyje „BuyMeACoffee“, kuriame kūrėjai ir menininkai gali uždirbti pinigų iš savo gerbėjų, Jebra Faushay „kasdien kuria satyrą“. Taigi klipą su neva šokančiu E.Macronu, kurį jis greičiausiai ir sukūrė, galima traktuoti kaip satyrą.

15min verdiktas: pakeistas įrašas / satyra. Vaizdo įrašas su neva 9-ojo deš. diskotekoje šokančiu E.Macronu yra netikras. Jame visi šokėjai turi prezidento veidą, o tai neįmanoma, be to, jam tuo metu buvo apie 10 metų. Internete galima rasti klipų, kuriuose matyti tie patys žmonės, tik su kitokiais veidais. Įrašas buvo sukurtas ir paskelbtas „X“ kaip satyra.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Meta“, ja siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai