Kitą dieną „Twitter“ visam laikui užblokavo prezidentą. Sprendimas imtis griežtų priemonių prieš prezidentą, kurio melagingi teiginiai apie suklastotus rinkimų rezultatus kursto jo šalininkus, sulaukė pagyrų. Kita vertus, Respublikonai sukritikavo tokį sprendimą kaip D.Trumpo žodžio laisvės pažeidimą.
Žodžio laivė nebuvo pažeista. Visai kaip D.Trumpas pagal Pirmąją pataisą turi teisę viešojoje erdvėje skleisti visiškas nesąmones, taip ir technologijų kompanijos pagal tą pačią pataisą turi teisę pašalinti tokį turinį. Kai kurie ekspertai šį sprendimą pavadino precedento neturinčiu – arba „lūžio tašku kovoje dėl skaitmeninės kalbos valdymo“, kaip kad tviteryje rašė Edwardas Snowdenas.
Vis dėlto taip nėra – anaiptol. „Twitter“ ir „Facebook“ reguliariai šalina įvairių tipų turinį, o D.Trumpo atvejis net nėra pirmas kartas, kai iš šių platformų pašalinamas svarbus politinis veikėjas.
Po pranešimų apie genocidą Mianmare „Facebook“ užblokavo aukščiausius šios šalies generolus ir kitus karinius lyderius, kurie šią platformą naudojo neapykantos kurstymui.