Mėgdžiodama kinišką akcentą ir vietoje „r“ rašydama „l“, C.Fernandez savo žinutėje ispanų kalba parašė: „Al jie čia atvyko tik lyžių ir naftos?“
Keliomis minutėmis vėliau ji pridūrė: „Atleiskit, bet (padėtis) tokia kvaila ir absurdiška, kad gali būti priimama tik su humoru.“
Šios žinutės buvo paskelbtos tuo metu, kai C.Fernandez susitiko Kinijos prezidentu Xi Jinpingu.
Iki trečiadienio vakaro Kinija dar nebuvo paskelbusi jokių oficialių komentarų apie Argentinos vadovės, kurios „Twitter“ svetainė turi 3,53 mln. sekėjų, žinutes.
Tačiau „Twitter“ vartotojai šioje Pietų Amerikos šalyje ir kitur nešykštėjo kritikos, o daugelis tas žinutes vadino rasistinėmis.
„Cristinos Fernandez takto ir pagarbos stygius neįtikėtinas, – rašo vartotojas @FaundezLafarga. – Ji vyksta į Kiniją, siekdama (ekonominių) sutarčių, ir šaiposi iš jų tarsenos.“
Tuo tarpu „Twitter“ vartotojas @GuyChazan rašė: „Nevykęs žingsnis Kinijoje. Tokie pokštai iš tiesų tapo nebemadingi dar 8-ajame dešimtmetyje.“
Šis naujausias kontroversiškas žingsnis tikriausiai sukels daugiau nemalonumų C.Fernandez, kuri pastaruoju metu yra patekusi į keblią padėtį dėl mįslingos prokuroro Alberto Nismano mirties.
Tas teisininkas sausio 18 dieną buvo rastas negyvas savo namų vonioje, likus kelioms valandoms iki teismo posėdžio, kuriame jis turėjo paaiškinti savo pareiškimus, esą C.Fernandez padėjo dangstyti iraniečius, siejamus su 1994 metais įvykdytu sprogdinimu viename žydų bendruomenės centre, per kurį žuvo 85 žmonės.
C.Fernandez kategoriškai neigė tuos kaltinimus, sakydama, kad Argentina iš tokio sandorio nieko neišloštų. Ji užsiminė, kad A.Nismano nužudymą galėjo organizuoti „maištingi elementai“ Argentinos žvalgybos tarnybose, bet išsamiau šios versijos nekomentavo.
Anksčiau šią savaitę A.Nismano mirties aplinkybių tyrėjai pareiškė radę to prokuroro surašytą orderį suimti C.Fernandez. Nors A.Nismanas niekada nebuvo jo pateikęs, dėl to pareiškimo sustiprėjo įtarimai, kad prezidentė gali būti kažkaip susijusi su šia byla.