Kaltinimai 69 metų C.Kirchner susiję su viešųjų pirkimų konkursais jos politinėje tvirtovėje Patagonijoje.
Nuosprendis turėtų būti paskelbtas šių metų pabaigoje. Tačiau net jei būtų nuteista, viceprezidentė nebūtų pasiųsta už grotų, nes jai, kaip išrinktai senatorei, taikomas parlamento nario imunitetas.
Ji galėtų netekti neliečiamybės dviem būdais: jei per kitus rinkimus nebūtų išrinkta į Senatą arba Aukščiausiajam Teismui patvirtinus galimą apkaltinamąjį nuosprendį.
Prokurorui Diego Luciani paskelbus, kokios bausmės prašoma viceprezidentei, šalies prezidento Alberto Fernandezo biuras išplatino pareiškimą, kuriame pasmerkė „teisinį ir žiniasklaidos vykdomą [C.Kirchner] persekiojimą“.
D.Luciani kaltino buvusią valstybės vadovę sukūrus „tikrą institucinės korupcijos sistemą“, kuri, jo teigimu, „tikriausiai yra didžiausia korupcinė schema, kokią yra mačiusi ši šalis“.
Dar 12 asmenų taip pat kaltinami dalyvavę neteisėtai sudarant viešųjų pirkimų sutartis pietinėje Santa Kruso provincijoje verslininko Lazaro Baezo naudai.
Tiriamas laikotarpis apima aštuonerius C.Kirchner prezidentavimo metus (2007–2015) ir ketverius ankstesnius metus, kai prezidento pareigas ėjo jos vyras Nestoras Kirchneris, miręs 2010-aisiais.
Prieštaringai vertinama, bet tarp kairiųjų rinkėjų vis dar populiari politikė pastaraisiais metais figūravo daugiau nei dešimtyje skirtingų bylų dėl tokių nusikaltimų kaip kyšininkavimas, pinigų plovimas ir trukdymas vykdyti teisingumą. Kelios šių bylų buvo nutrauktos, tačiau penkios vis dar tiriamos.
Pati viceprezidentė neigia padariusi kokių nors nusikaltimų ir kaltina prokurorus politiniu persekiojimu.
Už C.Kirchner inkriminuojamus nusikaltimus gali būti skirta iki 16 metų nelaisvės.