Protesto dalyvių skaičius smarkiai išaugo po to, kai policija antradienį paryčiais areštavo beveik 240 žmonių, puolė žurnalistus ir prieš demonstrantus panaudojo vandens patrankas. Iki trečiadienio popietės visi sulaikytieji buvo paleisti.
Vašingtonas, Briuselis bei Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija išreiškė susirūpinimą dėl prasiveržusio smurto.
Nors Rusijoje pasigirdo kalbų, kad šie protestai gali peraugti į masinį antivyriausybinį judėjimą, panašų į Maidano revoliuciją, per kurią pernai buvo nuverstas prorusiškas Ukrainos prezidentas, visgi daugiau yra teigiančiųjų, kad mitingai Armėnijoje nėra politinio pobūdžio.
„Tai nepolitinė reakcija į didžiulio Armėnijos populiacijos segmento ekonominę marginalizaciją“, – rašė socialinime tinkle „Facebook“ armėnų ir amerikiečių kilmės muzikantas Seržas Tankianas iš alternatyvaus metalo grupės „System of a Down“
Armėnijos elektros skirstymo bendrovė, priklausanti Rusijos valstybinei elektros energijos eksporto ir importo monopolininkei „Inter RAO“, sako, kad buvo būtina didinti elektros kainas dėl dramo nuvertėjimo.
Trečiadienį bendrovė atsisakė ką nors komentuoti, tačiau jos vadovas anksčiau sakė, kad bendrovė negalės užtikrinti pastovaus elektros tiekimo, jei nebus padidinti tarifai.
Armėnijai, kuri yra Maskvos sąjungininkė, skaudžiai smogė ekonominė krizė Rusijoje. Eksportas į Rusiją smarkiai krito, taip pat labai sumažėjo pinigų perlaidos iš toje šalyje dirbančių armėnų.
Sausį Armėnija prisijungė prie Rusijos vadovaujamos Eurazijos muitų sąjungos, o šis žingsnis dar labiau padidino Jerevano priklausomybę nuo Maskvos.