D.Camerono partijos kolega Andrew Bridgenas pareiškė, kad partijai reikalingi nauji rinkimai, o štai Nadine Dorries paskelbė, kad „ministras pirmininkas akiplėšiškai melavo“.
„Brexit“ šalininkai ir aršūs partijos lyderio oponentai pasinaudojo galimybę pademonstruoti skeptišką požiūrį į D.Camerono ambicijas. Šį skilimą pagilinti bando ir leiboristai, kurių atstovas Alanas Johnsonas pareiškė, kad „konfliktai torių gretose atrodo apgailėtinai“.
Tiesa, ne visi leiboristai išnaudoja „Brexit“ grėsmę tam, kad įgeltų ministrui pirmininkui. Naujasis Londono meras Sadiqas Khanas palaikys D.Cameroną debatuose, o pats konkurentų lyderis Jeremy Corbynas nusprendė nesivelti į ginčus su oponentu, pripažindamas, kad jie abu sutaria dėl Jungtinės Karalystės likimo ES svarbos.
„Partija yra gerokai suskilusi per patį centrą ir nežinau, kokia asmenybė galėtų ją suvienyti efektyviai vyriausybei“, – žiebė A.Bridgenas, nuvertindamas D.Camerono vaidmenį.
„Išties manau, kad turėtume skelbti naujus rinkimus ir išsirinkti naują valdžią dar prieš Kalėdas“, – sakė jis.
Jo manymu, partijos viduje turi būti surengtas balsavimas dėl pasitikėjimo lyderiu.
N.Dorries teigė, kad D.Cameronas jau prarado jos pasitikėjimą ir ji net įteikė viešą laišką partijos vadovybei, siūlydama kuo greičiau keisti situaciją.
„Cameronas akiplėšiškai melavo ir aš manau, kad tai yra priežastis, kodėl torių partijos viduje tvyro pyktis“, – sakė ji.
„Pasakyti, kad Turkija neprisijungs prie Europos Sąjungos dar mažiausiai trisdešimt metų yra melas“, – pažymėjo N.Dorries, pridurdama, kad jei referendume D.Camerono pozicija negaus ženklios daugumos, jo dienos partijos lyderio poste bus suskaičiuotos.
Vienu ir aršiausių „Brexit“ idėjos rėmėjų tapo konservatorių partijos narys, buvęs Londono meras Borisas Johnsonas, kuris jau gerokai anksčiau pareiškė, kad yra pasirengęs oponuoti savo partijos vadovui, nepaisydamas jokių autoritetų.