„Nenoriu nieko sakyti prieš mūsų partnerius, bet jie ne visai supranta mūsų situaciją ir tai, kaip mes kariaujame“, – „openDemocracy“ sakė 41-osios mechanizuotosios brigados vyresnysis žvalgybos seržantas, pasivadinęs „Dutchman“.
Ataskaitoje teigiama, kad Vakaruose – daugiausia Jungtinėje Karalystėje ir Vokietijoje – buvo apmokyta apie 63 tūkst. ukrainiečių karių, rašo „Business Insider“.
Visi jie pereina 35 dienų „greitąjį kursą“ – bazinį karių mokymą, leidiniui sakė šaltinis Jungtinėje Karalystėje.
JK gynybos analitinio centro Royal United Services Institute (RUSI) sausumos karybos ekspertas Nickas Reynoldsas sakė, kad Vakaruose rengiami mokymai yra saugesni, tačiau mažiau panašūs į tikrąjį karą.
„Mes turime daug sveikatos ir saugos taisyklių. Tačiau tai reiškia, kad į mūšio lauką jie vyksta mažiau pasirengę“, – „openDemocracy“ sakė N.Reynoldsas.
„Dutchman“ teigė, kad nors NATO mokymai gali būti naudingi tokiems dalykams, kaip šaudymas ir mokymasis naudotis įranga, dauguma pagrindinių kovinių mokymų vyko Ukrainoje.
Jis taip pat teigė, kad Vakarų instruktoriai turi patirties kariaujant mieste ir miesteliuose – tačiau Ukrainoje didžioji dalis kovų vyksta lygumoje.
Kitas apribojimas – NATO sveikatos ir saugumo taisyklės reikalauja, kad kariai, prieš pereidami į aukštesnio lygio mokymus, praeitų bazinius mokymus.
Tačiau dėl laiko stokos Ukrainos kariai dažnai nepasiekia šių lygių.
„Teisiniu, reglamentavimo, saugos ir leidimų požiūriu negalime vykdyti [tokio pobūdžio mokymų, kokių nori ukrainiečiai], jei nepadarysime gana rimtų politikos pakeitimų“, – sakė jis.
Vienas iš svarbių vakarietiškų mokymų privalumų yra tai, kad Ukrainos kariai namo parsiveža brangią įrangą, įskaitant neperšaunamąsias liemenes ir medicinines priemones, „openDemocracy“ sakė su JK mokymų procesu susijęs šaltinis.