Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Atėnai: prieglobsčio prašytojai palieka Graikijos ir Turkijos pasienį

Graikijos ministras pirmininkas Kiriakas Micotakis penktadienį pareiškė, kad prieglobsčio prašytojai atsitraukė nuo sienos su Turkija, o žiniasklaida pranešė, kad tokį žingsnį paskatino koronaviruso pakurstyta baimė.
Kiriakas Micotakis
Kiriakas Micotakis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Panašu, kad po [kovo 1-osios] įrengta laikinoji stovykla buvo išardyta, o Evro pasienio [rajone] buvę žmonės išsikraustė“, – per telekonferencijos formatu surengtą ministrų kabineto posėdį kalbėjo K.Micotakis.

Turkijos vidaus reikalų ministras Suleymanas Soylu (Siuleimanas Soilu) ketvirtadienį pareiškė, kad Kastanieso pasienio rajone, turkų vadinamame Pazarkule, tebelaukia 4 600 migrantų.

Ketvirtadienio vakarą prieglobsčio prašytojai buvo evakuoti autobusais į centrus, kur jie turės dvi savaites laikytis karantino, siekiant įsitikinti, kad jie nėra užsikrėtę naujuoju koronavirusu, pranešė Turkijos naujienų agentūra DHA.

DHA žiniomis, turkų tarnybos išardė laikinąją stovyklą Pazarkulėje, kai ją paliko prieglobsčio prašytojai, o pati evakavimo operacija esą buvo įvykdyta „migrantų prašymu“.

Graikų nacionalinis transliuotojas ERT pranešė, kad turkų policija prieš išvykdama padegė stovyklą.

K.Micotakis penktadienį pabrėžė, kad toks žingsnis neatgrasys Graikijos nuo planų sustiprinti savo pasienio tvorą.

„Gal ir užverčiamas puslapis, bet neabejokite, kad ši kova tęsiasi“, – pažymėjo premjeras, kurio žodžius citavo jo kanceliarija.

„[Būtina] nenuilstamai stiprinti tvorą ir pertvarkyti pajėgas“, – nurodė graikų lyderio biuras.

Dešimtys tūkstančių prieglobsčio prašytojų bandė prasiveržti į Graikiją pro Turkijos sausumos sieną, Ankarai vasario pabaigoje paskelbus, kad ji nebetrukdys žmonėms mėginti pasiekti Europos Sąjungos teritoriją.

Pasienyje tuomet įsiplieskė ne vieną dieną trukę susirėmimai, migrantams pradėjus svaidyti akmenis į graikų riaušių policiją, kuri savo ruožtu panaudojo prieš juos ašarines dujas.

Turkijos policija taip pat reguliariai naudojo prieš Graikijos pajėgas ašarines dujas, o Atėnai kaltino turkų policiją dalijus migrantams reples, kad jie galėtų lengviau prasiveržti pro tvorą.

Šimtai prieglobsčio prašytojų taip pat išsilaipino netoli Turkijos esančiose penkiose Graikijos salose, kur jau gyvena per 36 tūkst. migrantų ir pabėgėlių perpildytose, nehigieniškose stovyklose.

ES lyderiams K.Micotakio prašymu savo akimis pamačius padėtį pasienyje, Briuselis ten pasiuntė 100 sienų apsaugos agentūros „Frontex“ pareigūnų.

„Svarbu nuolat užtikrinti [ES pajėgų] buvimą Evre ir salose“, – penktadienį nurodė premjero kanceliarija.

Ankara apkaltino Atėnus mušant migrantus ir šaudant į juos tikras kulkas, teigdama, jog nuo šautinių žaizdų mirė keli žmonės.

Graikijos vyriausybė kategoriškai paneigė, kad jos pajėgos netinkamai naudojo jėgą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos