„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Atiduoti pagarbą mirusiam Tailando karaliui rikiuojasi dešimtys tūkstančių žmonių

Pro Bankoko Karaliaus rūmų vartus šeštadienį ėmė plūsti tūkstančiai Tailando gyventojų, kai visuomenei pirmąkart suteikta galimybė patekti į sosto salę, kur pašarvotas miręs karalius Bhumibolas Adulyadejas.
Tailando gyventojai plūsta atsisveikinti su mirusiu karaliumi.
Tailando gyventojai plūsta atsisveikinti su mirusiu karaliumi. / „Scanpix“/„Xinhua“/„Sipa USA“ nuotr.

Prieš dvi savaites mirusiu Bhumibolu, kuriam buvo 88-eri, žavėjosi daugelis tailandiečių, be to, jis laikytas politinių neramumų krečiamos karalystės stabilumo ramsčiu.

Po karaliaus mirties šalyje paskelbtas metus truksiantis gedulas, daugelis tailandiečių rengiasi tik juodai ir baltai, o televizijos kanalai ištisas valandas transliuoja kadrus iš septynis dešimtmečius trukusio jo karaliavimo.

Pastarąsias dvi savaites prie Didžiųjų rūmų būriavosi žmonės, norintys atiduoti pagarbą prie mirusiojo monarcho portreto. Šis tviskančių šventyklų ir paviljonų kompleksas yra Bankoko senamiestyje.

Iš pradžių planuota per dieną į rūmus įleisti 10 tūkst. lankytojų, tačiau toks planas buvo atšauktas jau šeštadienį, kai, stebėjimo centro prie rūmų teigimu, laukiančiųjų minia išaugo iki 100 000.

Šeštadienį žmones pirmąkart pradėta leisti į puošniąją sosto salę, kur atokiai esančiame karste greta auksuotos urnos guli jo kūnas.

„Laukiame čia nuo 1 valandos nakties“, – teigia 84-erių metų Samanas Daoruangas, sėdintis ilgoje ir it gyvatė susirangiusioje eilėje didelėje aikštėje prieš rūmus.

Kaip ir daugelis susirinkusiųjų, Samanas nakvojo palapinėje. Į Bankoką jis atvyko traukiniu iš šiaurinės Nachonsavano provincijos.

„Tačiau užmigti nepavyko, nes buvau labai susijaudinęs ir labai didžiavausi čia atvykęs“, – naujienų agentūrai AFP pasakojo vyras, laikydamas keletą monarcho portretų.

Iš pradžių planuota per dieną į rūmus įleisti 10 tūkst. lankytojų, tačiau toks planas buvo atšauktas jau šeštadienį, kai, stebėjimo centro prie rūmų teigimu, laukiančiųjų minia išaugo iki 100 000.

Tačiau vyriausybės atstovas spaudai Sansernas Kaewkamnerdas žmones ragino „neskubėti atvykti pirmosiomis dienomis“, nes sosto salė bus atvira „dar ilgai“.

Per perversmą 2014 m. į valdžią atėjusi Tailando karinė vyriausybė skatina masinį atsidavimo mirusiam karaliui demonstravimą ir gedinčiuosius nemokamai autobusais, traukiniais bei laivais veža į sostinę.

Vyriausybė taip pat griežčiau prižiūri, kaip laikomasi įstatymo, draudžiančio kritikuoti monarchiją. Šis teisės aktas numato iki 15 metų laisvės atėmimo bausmę už kiekvieną pažeidimą.

Visa Tailando žiniasklaida privalo save cenzūruoti, kad nepažeistų šio įstatymo.

Šiuo įstatymu smarkiai apribotos ir viešos diskusijos dėl sosto įpėdinio princo Maha Vajiralongkorno, kuriam dar teks užsitarnauti tėvui prilygstantį visuomenės palaikymą.

Nustebindamas daugelį ir pažeisdamas tradiciją, 64-erių metų sosto įpėdinis paprašė atidėti jo karūnavimą, kad jis, chuntos teigimu, galėtų gedėti kartu su tauta.

Vyriausybė dar nepaskelbė oficialios jo įžengimo į sostą datos.

Šiuo metu karalių pavaduoja 96 metų regentas Premas Tinsulanondas, buvęs Bhumibolo Adulyadejo patikėtinis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“