„Įdomios paralelės tarp Diddy organizuotų „Baltų naktų“ ir Vilniuje organizuojamų „Baltųjų vakarienių“.
Tik tiek, kad dabar žinome, kas yra Diddy, ir kaip jo suėmimas bei paviešinti dokumentai sukėlė paniką visoje „showbiz“ terpėje...
Tai klausimas, ar Vilnius rimtai turi susirinkti visa, kas juodžiausia, pasaulyje?“, – rašoma socialiniame tinkle „Facebook“ platinamoje žinutėje (kalba netaisyta).
Garsi byla JAV
Seanas Combsas, sceniniu slapyvardžiu Diddy, rugsėjo viduryje buvo sulaikytas Niujorke.
Jis kaltinamas seksualiniu išnaudojimu ir prekyba žmonėmis, bei kita nusikalstama veika. Taip pat jam iškelta civilinių ieškinių.
Viskas prasidėjo kai 2023 metų lapkritį, kai ilgametė S.Combso mylimoji Cassie Ventura, praleidusi su juo vienuolika metų, apkaltino jį smurtavus.
Moteris teigė, kad prievarta prasidėjo nuo pat pirmųjų jų santykių dienų. 2018-aisiais pasiryžusi palikti Seaną ji buvo išprievartauta, ne kartą patyrė smurtą šeimoje, versta lytiškai santykiauti su kitais vyrais.
Plačiau skaitykite: Seanas „Diddy“ Combsas: beprotiški vakarėliai, mylimosios ieškinys ir po jo pasipylę šiurpūs kaltinimai
Šiemet turinio suaugusiems žvaigždė Adria Sheri English pateikė ieškinį, kuriame teigė, kad buvo verčiama atlikti seksualinius veiksmus reperio rengiamų vakarėlių metu. Į juos susirinkdavo daugybė įžymybių.
Šiuo metu muzikos magnatas tebėra suimtas ir laukia teismo.
Dar kovą Diddy namuose Los Andžele ir Majamyje buvo atliktos kratos. Jam pateikti šeši civiliniai ieškiniai, tarp jų – dėl nepilnametės išprievartavimo ir mėginimo priversti muzikos prodiuserį santykiauti su prostitutėmis jo akivaizdoje.
A.Sh.English teigimu, 2000-ųjų pradžioje ji dirbo šokėja Diddy rengtuose Baltuosiuose vakarėliuose.
Pramogų netrūko
Anot „The New York Times“ žurnalistų, 2000-aisiais nedaugelis renginių JAV turėjo tokį kultūrinį prestižą kaip S.Combso rengti Baltieji vakarėliai – šventės Beverli Hilse, Hamptone ir kitose prestižinėse vietose.
Šie renginiai pritraukdavo daugybę įžymybių ir turtuolių, o savo pavadinimą užsitarnavo dėl specifinio aprangos kodo – dalyvių ir svečių buvo prašoma dėvėti vien tik baltos spalvos rūbus.
Šį mėnesį Manheteno federaliniame teisme paskelbti kaltinamieji aktai paskatino kai kuriuos Baltųjų vakarėlių dalyvius iš naujo įvertinti praeities linksmybes.
Kaip teigia ieškinį pateikusi A.Sh.English, S.Combsas 2000-ųjų viduryje ir pabaigoje ją samdė dirbti keliuose Baltuosiuose vakarėliuose, ten esą ji buvo vaišinama narkotikais ir ekstazio prisotintu alkoholiu, jai buvo liepta užsiimti seksu su tam tikrais svečiais.
Reperio advokatas Jonathanas Davisas liepą paneigė, kad jo klientas kada nors ką nors „seksualiai prievartavo ar prekiavo žmonėmis“.
Trijų punktų kaltinamajame akte (pilna dokumento versija čia), kuriame 54 metų S.Combsas kaltinamas reketavimu, prekyba žmonėmis ir vertimu užsiimti prostitucija, Baltieji vakarėliai nėra minimi.
O tarp reperio rengtų pasilinksminimų ir įvairiuose miestuose jau daugybę metų rengiamų bei elito pamėgtų Baltųjų vakarienių, nėra nieko bendra, išskyrus panašiai skambantį pavadinimą ir aprangos kodą.
Ilgametė tradicija
Šiemet Vilniuje vyksiantis jau vienuoliktąjį kartą surengtas renginys kuruojamas tarptautinės „Le Dîner en Blanc“ organizacijos, kurios vadovybė yra įsikūrusi Kanadoje.
Kaip skelbia organizatoriai, Baltieji piknikai kasmet vyksta daugiau nei šimte dvidešimt miestų, keturiasdešimtyje šalių visame pasaulyje, o tradicija juos rengti iš anksto neskelbiamose miestų vietose, pasipuošus baltai, kilo Paryžiuje 1988 metais.
Taigi, kai JAV reperiui tebuvo 19 metų ir gerokai anksčiau nei jis pradėjo rengti pasilinksminimus JAV.
Baltųjų vakarienių pradininkas buvo prancūzas François Pasquier, o ne skandalingai pagarsėjęs S.Combsas.
Kaip skelbia naujienų portalas „Le Figaro“, 1988 m. F.Pasquier norėjo surengti vakarėlį Paryžiuje po kelerių metų, praleistų užsienyje.
Problema buvo ta, kad savo bute Paryžiuje ar net sode šalia jos nebuvo pakankamai vietos, kad galėtų priimti visus, kuriuos norėjo pakviesti.
F.Pasquier sušaukė savo draugus ir pasakė, kad jie susitiks iškyloje Bulonės miške (Bois de Boulogne) ir privalo vilkėti baltus drabužius, kad galėtų vieni kitus atpažinti tarp daugybės šios vietos lankytojų.
Vėliau F.Pasquier registravo „Dîner en blanc“ prekės ženklą, kuris išaugo iki gerai žinomo vasaros pabaigos vakarienių ciklo visame pasaulyje.
Sulaukęs 80 metų jis perdavė vairą savo Kanadoje gyvenančiam sūnui Aymericui Pasquier.
Renginio interneto svetainėje rašoma, kad „Baltoji vakarienė – tai šventė, kai „tūkstančiai nuo galvos iki kojų baltai vilkinčių žmonių, kurie elgiasi prideramai, elegantiškai ir pagal etiketo taisykles, viešoje vietoje susirenka į masinį „prašmatnų pikniką“.
Visi dalyviai įsipareigoja palikti renginio vietą, kokia ji buvo prieš vakarienę – įskaitant ir šiukšlių surinkimą.
15min verdiktas: melas. Tarp pasaulyje kasmet rengiamų Baltųjų vakarienių ir S.Combso rengtų pasilinksminimų nėra nieko bendro. Jie pradėti organizuoti skirtingu metu, niekaip tarpusavyje nesusijusių asmenų ir yra visiškai skirtingo formato renginiai.
Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Meta“, kuria siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.