Iš pasaulio mastu veikiančios „Brunswick Group“ organizacijos pasitraukti nusprendusio A.Parkerio kadencija turėjo pasibaigti gruodį.
„Atsižvelgiant į daugybę sudėtingų iššūkių, su kuriais susidūrė organizacija ir visas sektorius, manau, kad būtini pokyčiai“, – pareiškime sakė A.Parkeris.
Konkrečios atsistatydinimo priežasties jis nenurodė, tačiau užsiminė apie „tam tikrą nepriimtiną elgesį darbo metu“ šios labdaros organizacijos Londono būstinėje jam būnant pirmininku.
A.Parkeris atkreipė dėmesį į 2012–2015 metų tyrimus, kuriuose figūravo nužudytos britų parlamentarės Jo Cox našlys Brendanas Coxas ir „Gelbėkime vaikus“ buvęs vykdomasis direktorius Justinas Forsythas.
Šie klausimai buvo nagrinėjami vykdant vidaus drausmės procedūras su išorės teisine pagalba.
„Abu klausimus dabar toliau nagrinės Labdaros komisija. Tai svarbus patikrinimas – taigi, bendradarbiausiu su ja ir visais įmanomais būdais padėsiu“, – sakė A.Parkeris.
2015 metais nutekėjusioje „Gelbėkime vaikus“ ataskaitoje užsimenama, kad A.Parkerio „labai artimi“ ryšiai su J.Forsythu galėjo paveikto jo sprendimus reaguojant į skundus.
Vasarį labdaros sektorius įsivėlė į lytinio išnaudojimo skandalą, pasigirdus kaltinimų, kad ne pelno organizacijos „Oxfam“ darbuotojai Haityje naudodavosi prostitučių paslaugomis.
„Gelbėkime vaikus“ Didžiosios Britanijos skyriaus vykdantysis direktorius Kevinas Watkinsas tuomet sakė, kad jo organizacija 2016 metais nagrinėjo 193 su „vaikų apsauga“ susijusius pažeidimus.
Po šių nusiskundimų buvo atlikti 53 išsamūs tyrimai, 20 kurių buvo perduoti policijai, taip pat buvo atleista 11 darbuotojų, vienam JK parlamento komitetui sakė K.Watkinsas.