Atsistatydinančiam TVF vadovui Dominique Straussui-Kahnui gali tekti gėdingai dėvėti elektroninę sekimo apyrankę

Atsistatydinantis Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovas Dominique'as Straussas-Kahnas, kuris buvo suimtas Niujorke dėl įtariamų seksualinių nusikaltimų, siekia būti paleistas už užstatą, tačiau patenkinus šį prašymą jam veikiausiai tektų dėvėti elektroninę sekimo apyrankę, kaip ir ankstesniems garsiems „gėdos klubo“ nariams, tokiems kaip Bernardas Madoffas arba Martha Stewart.
TVF vadovas
TVF vadovas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Žiniasklaida jau paviešino nuotraukas, kuriame TVF vadovas matomas vedamas policininkų su uždėtais antrankiais, tačiau elektroninė sekimo apyrankė taptų dar viena šio pasaulio finansų titano nuopuolio simboliu.

D.Strausso-Kahno advokatai pažadėjo, kad jis dėvės elektroninę apyrankę, kurioje įdiegtos pasaulinės vietos nustatymo sistemos (GPS) technologijos leidžia apskritą parą stebėti asmens buvimo vietą, jeigu teismas nuspręstų paleisti Prancūzijos politiką iš arešto Niujorke esančiame prastai pagarsėjusiame Raikerso salos kalėjime.

Šiuolaikinės elektroninės apyrankės leidžia stebėti ne vien asmens buvimo vietą.

Žiniasklaida taip pat praneša, kad jam tikriausiai tektų atiduoti savo pasą, pasižadėti neišvykti iš griežtai kontroliuojamos teritorijos Niujorke ir sumokėti milijono dolerių užstatą.

„Jeigu Straussui-Kahnui būtų skirtas GPS stebėjimas, (apyrankė) gali būti nustatyta kas minutę siųsti signalus, rodančius jo buvimo vietą“, – Pensilvanijoje veikiančio Kuctauno universiteto baudžiamosios teisės profesorius Marcas Renzema (Markas Renzema) sakė naujienų agentūrai AFP.

„Jeigu jis paliktų leidžiamą teritoriją arba nukirptų apyrankę nuo kulkšnies, į stebėjimo centrą iškart būtų pasiųstas signalas... Jeigu stebėjimo centras negautų kelių signalų, taip pat įsijungtų aliarmas“, – aiškino jis.

Šiuolaikinės elektroninės apyrankės leidžia stebėti ne vien asmens buvimo vietą. Jungtinėse Valstijose jos kasmet uždedamos tūkstančiams kaltinamųjų, kuriems vietoje oficialaus kardomojo arešto skiriamas namų areštas.

Šią sistemą paprastai sudaro apyrankė, vyrų dažniausiai dėvima ant kulkšnies, ir su stebėjimo centru telefono linija sujungta bazinė stotis, esanti bute ar kitoje vietoje, kurioje privalo būti stebimas asmuo.

Ši technologija taip pat gali būti naudojama stebėti alkoholio kiekį kraujyje specialiais poodiniais jutikliais arba įjungti aliarmą, kai apyrankę dėvintis asmuo priartėja tam tikru atstumu prie vietos, kur jam draudžiama lankytis.

Tarp garsių veikėjų, kuriems buvo pritaikyta ši kardomoji priemonė, buvo su žiniasklaida glaudžius ryšius palaikiusi verslo magnatė M.Stewart 2005 metais, „šimtmečio sukčiumi“ pramintas didžiulės finansinės piramidės įkūrėjas B.Madoffas 2008, o pernai – bėdų persekiojama Holivudo žvaigždutė Lindsay Lohan.

Kol kas neaišku, ar D.Straussas-Kahnas ketvirtadienį stos prieš teismą, kai jo advokatai mėgins įtikinti teisėją paleisti jų klientą iš arešto kalėjime. TVF vadovas, kuris ketvirtadienį pateikė atsistatydinamo raštą, įtariamas praeitą savaitgalį mėginęs išžaginti kambarinę viename Manhatano viešbutyje..

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų