„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Atstovų Rūmai pritarė kanapių dekriminalizavimui JAV

JAV Atstovų Rūmų įstatymų leidėjai penktadienį pirmą kartą nubalsavo už kanapių dekriminalizavimą, o tai yra svarbus žingsnis siekiant federalinių įstatymų suderinimo su valstijomis ir kitomis šalimis, kurios sušvelnino teisės aktus dėl šio narkotiko vartojimo.
Kanapės
Kanapės / 123RF.com nuotr.

Demokratų kontroliuojami Atstovų Rūmai lengvai priėmė įstatymą 228 balsais prieš 164, tačiau respublikonų kontroliuojamame Senate jis turės mažai šansų.

Pagal šį įstatymą marihuana būtų pašalinta iš federalinio Kontroliuojamų medžiagų įstatymo, kuriame ji buvo įrašyta šalia heroino ir kokaino kaip pavojinga narkotinė medžiaga, o už su ja susijusius nusižengimus buvo numatytos griežtos bausmės.

Dėl to JAV federalinės vyriausybės taisyklės neatitiko valstijose, legalizavusiose marihuaną medicininiais ar rekreaciniais tikslais, galiojančios tvarkos.

Naujojo įstatymo projektas buvo asmenų, siekusių, kad federalinė vyriausybė pripažintų gana mažą kanapių vartojimo žalą palyginti su kitais narkotikais, taip pat nesugebėjimą užgniaužti jos prekybos, tuo pat metu, kai už nesunkius nusikaltimus už grotų atsiduria šimtai tūkstančių žmonių, penkių dešimtmečių pastangų kulminacija.

Jis numatytų įrašų apie areštą už marihuanos vartojimą ištrynimą daugelio tokių asmenų atžvilgiu. Be to, raginama peržiūrėti bausmes tiems, kurie šiuo metu kalinami dėl federalinių kaltinimų, susijusių su kanapėmis.

Toks įstatymas leistų valstijoms turėti savo teisės aktus, bet taip pat suteiktų galimybę pradėti federalinį reguliavimą ir pramonės apmokestinimą, kaip tai daroma alkoholiui.

„Tai yra istorinė akimirka“, – sakė įstatymą palaikiusi demokratų atstovė Tulsi Gabbard.

Demokratai tvirtino, kad juodaodžiai amerikiečiai dėl areštų ir apkaltinamųjų nuosprendžių nukentėjo daug daugiau nei baltieji ir kad dekriminalizacija federaliniu mastu užtikrintų, kad sužeisti veteranai galėtų gauti geresnę prieigą prie medicininės marihuanos.

Be kita ko, demokratai pabrėžė, kad pagaliau baigtųsi ilgalaikis federalinis marihuanos tyrimų blokavimas.

Kai kurie respublikonai savo ruožtu teigė, kad įstatymas paskatins marihuanos vartojimą.

Kiti tvirtino, kad tai sukurs dar vieną biurokratijos ir mokesčių sluoksnį Iždo departamente.

JAV federalinis požiūris vis labiau neatitinka tarptautinių tendencijų.

Šiaurinė jų kaimynė Kanada 2018 metais visiškai legalizavo marihuaną ir turi daug didelių kompanijų, auginančių ją komerciškai.

Meksika praėjusį mėnesį taip pat žengė žingsnį marihuanos legalizavimo rekreaciniais ir medicininiais tikslais link, Senatui patvirtinus įstatymo projektą, kurio tikslas – sumažinti su narkotikų prekyba susijusį smurtą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs