„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Austrijoje – nepasiskiepijusiųjų karantinas: kaip tai atrodo?

9 mln. gyventojų turinti Austrija tapo pirmąja šalimi, kuri įvedė nepasiskiepijusiųjų nuo COVID-19 karantiną, kuris įsigaliojo nuo šio pirmadienio. Šalies kancleris Alexander'as Schallenbergas sako, kad Austrija buvo priversta imtis tokio sprendimo, nes COVID-19 situacija valstybėje rimta, nors vakciną nuo koronaviruso gavo apie 65 proc. austrų. BBC pasakoja, kaip dabar atrodo gyvenimas Austrijoje.
Austrijoje – nepasiskiepijusiųjų karantinas
Austrijoje – nepasiskiepijusiųjų karantinas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Kas draudžiama

Skiepo negavusieji austrai šiuo metu negali išeiti iš namų, jei tam nėra būtinos priežasties – jiems draudžiama lankytis kavinėse ir restoranuose, ne pirmo būtinumo reikmenų parduotuvėse, pavyzdžiui, tose, kurios prekiauja drabužiais.

Namus galima palikti, jei asmuo keliauja į darbą, nusipirkti maisto produktų, mankštintis lauke, turi suplanuotą vizitą gydymo įstaigoje arba vyksta skiepytis nuo COVID-19.

Karantino sąlygos negalioja vaikams iki 12 metų, nes skiepai jiems dar nėra patvirtinti.

Kol kas planuojama, kad toks karantinas tęsis 10 dienų.

Tuo metu vietos pareigūnai atsitiktinai gatvėse tikrina žmones ir skiria baudas tiems, kurie viešose vietose pasirodo be dokumento, patvirtinančio, kad asmuo yra pasiskiepijęs nuo koronaviruso.

Pažeidus karantino tvarką, pareigūnai turi teisę skirti baudą, kuri siekia 400 eurų.

VIDEO: JK pirmoji pasaulyje patvirtino geriamąjį vaistą nuo COVID-19 – gydytis galima bus namuose

Jaučiasi atskirta

BBC bendravo su Vienoje dirbančia jogos mokytoja Carina, su kuria susitiko viename iš parkų. Moteris nėra pasiskiepijusi nuo COVID-19 ir neketina skiepytis ateityje.

Carina yra viena iš maždaug 2 mln. austrų, kurie nėra pasiskiepiję nuo COVID-19 ir yra priversti būti karantine.

„Ryte praėjau pro kelias kavines. Šiek tiek keista žvelgti į jų vidų ir žinoti, kad negaliu į jas patekti. Tai verčia jaustis atskirtai ir atstumtai“, – pasakoja Carina.

Ji sako, kad jaučia, lyg ją būtų pavertę visuomenės prieše.

„Nenoriu, kad žmonės sirgtų. Aš pati esu atsargi, darausi testus. Man negresia didelis pavojus susirgti COVID-19. Nesiskiepyti yra labiau mano asmeninis sprendimas“, – kalba Carine ir priduria, kad puikiai supranta tuos žmones, kurie nusprendė skiepytis nuo COVID-19.

„Imago“/„Scanpix“ nuotr./Alexander'as Schallenbergas
„Imago“/„Scanpix“ nuotr./Alexander'as Schallenbergas

Nebuvo kitos išeities

Skaičiuojama, kad Austrijoje pilnai paskiepyti 65 proc. gyventojų.

Tuo metu Europos Sąjungos vidurkis siekia 67 proc.

Austrijoje šiuo metu užregistruojama daugiausia COVID-19 atvejų nuo pat pandemijos pradžios. Dar prieš savaitę naujų atvejų skaičius per dieną siekdavo kiek daugiau nei 8 tūkst., o šiomis dienomis – daugiau nei 11 tūkst. susirgimų.

Šalies kancleris A.Schallenbergas sako, kad Austrijos vyriausybė privalėjo imtis veiksmų dėl didėjančių užsikrėtusiųjų koronavirusu skaičiaus.

A.Schallenbergas teigia, kad skiepų nuo koronaviruso rodikliai Austrijoje yra gėdingai maži ir šalis dėl to yra priversta suktis tame pačiame nesustojančiame rate – gyventi nuo vieno karantino iki kito.

Įvedus sugriežtinimus, kaip rašo BBC, nuo COVID-19 pasiskiepijo daugiau austrų. Pavyzdžiui, prie vieno Vienos skiepijimo centro nusidriekė didelės eilės – dalis žmonių čia atvyko pakartotinio skiepo, kiti atvyko vakcinuotis pirmą kartą.

Skiepo negavusieji austrai šiuo metu negali išeiti iš namų, jei tam nėra būtinos priežasties.

Austrijos gydytojų rūmų vadovas Tomas Szekeresas sako tikįs, kad vakcinacijos tempas šalyje įsibėgės, pasieks 80 proc. ribą ir galiausiai ją viršys.

Jis pabrėžia, kad skiepai yra vienintelis būdas sumažinti infekcijos plitimą. Taip pat kartu tiki, kad nepasiskiepijusiųjų karantinas Austrijoje bus paskata skiepo dar negavusiems žmonėms vakcinuotis nuo COVID-19.

„Tačiau ekspertai nėra dėl to tikri. Galbūt mums gali prireikti ir papildomų priemonių“, – apie pandemijos valdymą Austrijoje kalba T.Szekeresas.

Ir palaiko, ir nerimauja

Tuo metu daugelis austrų palankiai sutiko žinią, kad šalyje įvedus kitokio pobūdžio karantiną vakcinacijos skaičiai padidėjo. Tačiau kai kurie šalies gyventojai nerimauja, kad toks karantinas gali prasilenkti su konstitucinėmis austrų teisėmis.

Vienoje gyvenantis verslininkas Karlas Welleris teigia, kad pritaria skiepams nuo COVID-19, nes jie yra naudingi apsaugant sveikatą nuo plintančios infekcijos ir leidžia funkcionuoti šalies ekonomikai.

VIDEO: Covid-19 skyriaus pacientų pasakojimai iš pirmų lūpų: būklė sunki, kitiems pataria su šia liga nejuokauti

„Tačiau, aš manau, kad yra katastrofiška skirstyti žmonės į jau pasiskiepijusius ir nepasiskiepijusius. Žmonės pradeda labiau pykti ir bijoti“, – BBC pasakoja jis.

Tuo metu Vienos centre BBC sutikta Doris sako jau prarandanti kantrybę dėl žmonių, kurie atsisako skiepo nuo koronaviruso.

„Mes visi turime būti pasiskiepiję – tai vienintelė išeitis. Priešingu atveju turėsime ilgalaikę problemą. O mes tikrai norime jos atsikratyti“, – kalba Doris.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“