Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Aušvico muziejus prašo austrų ir vokiečių padėti rinkti medžiagą apie buvusius mirties stovyklos darbuotojus

Lenkijoje esantis Aušvico- Birkenau nacių koncentracijos stovyklos muziejus trečiadienį paragino vokiečius ir austrus perduoti jam bet kokią medžiagą, kuri galėtų suteikti daugiau informacijos apie buvusius stovyklos darbuotojus.
Aušvico koncentracijos stovykla
Aušvico koncentracijos stovykla / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Muziejaus direktorius Piotras Cywinskis prašo „dokumentų, nuotraukų, asmeninių laiškų, dienoraščių ir kitokios medžiagos“, susijusios su šiame lageryje dirbusiais žmonėmis.

Dujų kamerų, krematoriumų ir barakų griuvėsiai mena laikus, kai 1940-1945 metais okupuotoje Lenkijos teritorijoje įrengtoje mirties stovykloje buvo nužudyta apie 1,1 mln. žmonių, daugiausiai žydų, suvežtų iš visos Europos.

Maždaug 232 tūkst. Aušvico aukų buvo vaikai.

„Be išsamios analizės ir nesupratus tų nusikaltėlių motyvų bei mentaliteto, mūsų pastangos išmintingai nušviesti būsimąsias kartas ir toliau bus tik intuityvios. Šiandien mes prašome jūsų pagalbos“, – rašo P.Cywinskis muziejaus interneto svetainėje.

Iki šiol muziejaus istorikai rėmėsi tik žodiniais buvusių stovyklos belaisvių parodymais, išlikusiais stovyklos dokumentais ir pokario teismų bylomis, kad atkurtų kuo tikroviškesnį Holokausto simboliu laikomos stovyklos vaizdą.

Muziejaus turimos medžiagos „neužtenka tam, kad būtų gerai suprasta didžiausia Europos istorijos tragedija“, – sakė P.Cywinskis.

Jis taip pat užtikrino anonimiškumą „norintiems prisidėti prie mūsų pastangų geriau suvokti neapykantos populistinio mechanizmo įtaką žmonėms“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos