B.al Assadas tebėra Sirijoje, tačiau jo šeima pabėgo: „The Wall Street Journal“ išsiaiškino kur

Sirijos prezidentas Basharas al Assadas, kurio pajėgoms tampa vis sunkiau pasipriešinti sukilėliams, tebėra šalyje, nors jo žmona Asma ir vaikai paspruko į Rusiją, o svainiai – į Jungtinius Arabų Emyratus, skelbia amerikiečių leidinys „The Wall Street Journal“..
Sirijos prezidentas Basharas al Assadas ir jo žmona Asma
Sirijos prezidentas Basharas al Assadas ir jo žmona Asma / „Shutterstock“

Šaltiniai, su kuriais susisiekė žurnalistai, teigė, kad Egipto ir Jordanijos pareigūnai paragino B.al Assadą taip pat palikti šalį ir suformuoti pereinamojo laikotarpio tarybą, kurioje dalyvautų opozicija. Tuo pat metu Jordanijos, penktadienį užvėrusios sieną su Sirija, ambasada paneigė šią informaciją.

„Mūsų kariai išlaisvino paskutinį kaimą Chomso miesto pakraštyje ir dabar yra po jo sienomis... Iš čia mes galutinai kreipiamės į [B.al Assado] režimo pajėgas: tai jūsų galimybė pasitraukti“, – kalbėjo sukilėlių vadas Hassanas Abdul-Ghani.

Sirų prezidentas Basharas al Assadas / Sana Sana / REUTERS
Sirų prezidentas Basharas al Assadas / Sana Sana / REUTERS

Chomsas šiuo metu yra vienintelis didelis miestas, kurį dar kontroliuoja B.al Assado režimas ir kuris yra maršrute, jungiančiame sukilėlių kontroliuojamas teritorijas Sirijos šiaurėje su sostine Damasku.

Chomso, kuriame gyvena apie 800 tūkst. žmonių, kontrolė užkirstų režimui kelią į savo „bazinę“ teritoriją pakrantėje, kur susitelkusi alavitų mažuma, kuriai priklauso ir B.al Assadas. Tai taip pat atkirstų Damaską nuo Rusijos karinių bazių Viduržemio jūroje.

„Jei Chomsas žlugs, nematau, kaip režimas galėtų išgyventi“, – sakė Tarptautinės krizių grupės vyresnysis džihado ir šiuolaikinių konfliktų analitikas Jerome'as Drevonas.

Pažymima, kad arabų šalys, ypač JAE ir Kataras, vis labiau nerimauja dėl greito B.al Assado režimo žlugimo ir regiono destabilizacijos pavojaus. Pats Sirijos prezidentas paragino Turkiją įsikišti ir prašė JAE, Egipto, Jordanijos ir Irako pagalbos ginklų ir žvalgybos duomenų pavidalu, tačiau sulaukė atkirčio.

Anksčiau buvo pranešta, kad Iranas pradėjo skubią savo karinio ir diplomatinio personalo evakuaciją iš Sirijos.

Lapkričio 27 d. Sirijos prezidento režimo pajėgų ir ginkluotų opozicijos grupuočių nauji susirėmimai prasidėjo šiaurinėje Sirijos dalyje esančioje Alepo provincijoje.

Kitą dieną pranešta, kad Sirijos opozicijos pajėgos pradėjo plataus masto puolimą ir pajudėjo Alepo miesto link, joms pavyko užimti 34 gyvenvietes.

Lapkričio 29 d. grupuotė „Hayat Tahrir al-Sham“ įžengė į Alepo miestą.

Be to, lapkričio 30 d. Sirijos kariuomenė pranešė, kad per sukilėlių puolimą žuvo kelios dešimtys jos karių, todėl kariuomenė buvo priversta persidislokuoti. Sirijos kariuomenės pareiškimas buvo pirmasis viešas pripažinimas, kad sukilėliai įžengė į Alepą.

„Shutterstock“/Sirijos prezidentas Basharas al Assadas
„Shutterstock“/Sirijos prezidentas Basharas al Assadas

Tą pačią dieną Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) pareiškė, kad „Hayat Tahrir al-Sham“ ir su ja susijusios grupuotės perėmė daugumos regiono miestų, vyriausybinių centrų ir kalėjimų kontrolę.

Taip pat lapkričio 30 d. šalis agresorė Rusija pirmą kartą nuo 2016 m. pradėjo Alepo oro antskrydžius.

Žiniasklaida pranešė, kad gruodžio 1 d. Sirijos opozicijos grupuotės visiškai užėmė Alepo miestą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai