Į Saudo Arabiją B.Obama atvyksta pasikonsultuoti su Vašingtono sąjungininkėmis Persijos įlankoje dėl krizių Jemene ir Sirijoje, tačiau čia jo veikiausiai nelauks itin šiltas priėmimas.
Prezidentas trečiadienį susitiks su karaliumi Salmanu, o ketvirtadienį dalyvaus Persijos įlankos bendradarbiavimo tarybos viršūnių susitikime, į kurį susirinks Saudo Arabijos, Bahreino, Kuveito, Jungtinių Arabų Emyratų, Kataro ir Omano lyderiai.
Sunitiška Saudo Arabija nepatenkinta virtine B.Obamos užsienio politikos žingsnių, visų pirma – Vašingtono susitarimu su šiitišku Iranu.
Sunitiška Saudo Arabija nepatenkinta virtine B.Obamos užsienio politikos žingsnių, visų pirma – Vašingtono susitarimu su šiitišku Iranu dėl jo ekonominės ir diplomatinės izoliacijos nutraukimo mainais į Teherano įsipareigojimą smarkiai suvaržyti savo branduolinę programą.
Iš Saudo Arabijos prezidentas vyks į Didžiąją Britaniją, kuri ruošiasi po dviejų mėnesių įvyksiančiam referendumui dėl tolesnės šalies narystės Europos Sąjungoje. Čia B.Obama susitiks su ministru pirmininku Davidu Cameronu ir Vindzoro pilyje papietaus su karaliene Elizabeth II.
Londone prie savo vyro prisijungs ir JAV pirmoji ponia Michelle Obama, nurodė Baltieji rūmai.
Jei britai birželio 23 dieną vyksiančiame referendume nubalsuotų už pasitraukimą iš ES, vadinamąjį „Brexit“ scenarijų, tai tikriausiai turėtų rimtų pasekmių Vašingtono „ypatingiems ryšiams“ su Britanija ir pačios ES stabilumui.
Paskutinė B.Obamos kelionės stotelė bus Vokietija, kuri jis susitiks su kanclere Angela Merkel ir pasakys kalbą Hanoverio pramonės technologijų parodos atidaryme.