B.Obama lankysis didžiausiame pasaulio jūrų rezervate

JAV prezidentas Barackas Obama ketvirtadienį išsuks iš išminto kelio ir gana toli – nuvyks į jūrų rezervatą Ramiojo vandenyno viduryje.
Midvėjaus Atolas
Midvėjaus Atolas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

B.Obama prezidentiniu lėktuvu leisis į trijų valandų kelionę į vakarus nuo gimtojo Honolulu, į Midvėjaus Atolą pačiuose Havajų salų grandinės šiaurės vakaruose.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Barackas Obama išskrenda į Midvėjaus Atolą
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Barackas Obama išskrenda į Midvėjaus Atolą

Iki pastarojo meto šitas rajonas galbūt labiausiai buvo žinomas karo istorijos entuziastams. Prieš 74 metus Midvėjaus jūrų mūšis pakreipė Antrojo pasaulinio karo eigą Japonijos pralaimėjimo link.

Pastaruoju metu Midvėjumi labai susirūpino aplinkosaugininkai.

Atolas yra didžiulio Ramiojo vandenyno jūrinio rezervato „Papahanaumokuakea“ širdyje. Midvėjuje gyvena ir dirba maždaug 40 žmonių, daugiausia – JAV žuvų ir laukinės gamtos tarnybos darbuotojai.

Tačiau tenykštėse pakrantėse ir vandenyse gyvena daugiau kaip 7 tūkst. rūšių atstovai, tarp jų – juodieji koralai, kurie gali išgyventi iki 4 500 metų.

2006-aisiais tuometinis prezidentas George'as W.Bushas suteikė šiam rajonui saugomos teritorijos statusą ir įkūrė jūrų rezervatą, kuris tuomet buvo didžiausias pasaulyje.

Tai išpranašavo tam tikrą tendenciją, nurodo nevyriausybinė organizacija „Pew Charitable Trusts“, siekianti, kad būtų įkurta daugiau jūrų draustinių.

Po G.W.Busho sprendimo „visame pasaulyje buvo įkurta daugiau kaip tuzinas didelio masto, itin saugomų jūrų rezervatų, tarp jų – devyni, kurie yra didesni už pradinį Havajų rezervatą“, nurodė organizacija.

B.Obama neseniai paskelbė apie savo sprendimą keturgubai padidinti „Papahanaumokuakea“ teritoriją ir vėl padaryti šį jūrų rezervatą didžiausiu pasaulyje.

„Šis rajonas, dvigubai didesnis už Teksasą, bus saugomas; tai sudarys sąlygas mums išsaugoti ir tyrinėti trapią ekosistemą, kuriai pavojų kelia klimato kaita“, – sakė jis.

B.Obama gali „tiesiogiai bendrauti su laukine gamta“, – dalykinį kostiumą gali iškeisti į naro kostiumą ir šokti į vandenį.

Savo pusdienio vizitą B.Obama pradės susitikimu su JAV žuvų ir laukinės gamtos tarnybos žmonėmis.

Tada jis apžiūrės salą ir padarys pareiškimą žurnalistams.

Baltieji rūmai yra kukliai nurodę, kad B.Obama gali „tiesiogiai bendrauti su laukine gamta“, – tai tikriausiai reiškia, kad jis dalykinį kostiumą gali iškeisti į naro kostiumą ir šokti į vandenį.

„Senovės saliečiai tikėjo, kad jame yra riba tarp šio ir kito gyvenimų, – apie atolą pasakė B.Obama. – Šimtai drąsių amerikiečių atidavė čia gyvybes gindami pasaulio laisvę.“

Kadenciją baigiančiam prezidentui šis vizitas yra dalis aštuonerius metus trukusių pastangų politikos darbotvarkėje aukščiau įrašyti aplinkosaugą ir kovą su klimato kaita.

Net įkūręs „Papahanaumokuakeą“, G.W.Bushas vis dėlto sulaukė tarptautinės kritikos už tai, kad atmetė Tokijuje pasiektą pasaulinį susitarimą dėl kovos su klimato kaita.

B.Obama, priešingai, vadovavo pastangoms palaikyti neseniai sudarytą Paryžiaus klimato susitarimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„Lidl Lietuva“ septintus metus iš eilės pripažinta geriausiu darbdaviu Lietuvoje ir Europoje
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai