Rinkimų apylinkės atsidarė 8 val. vietos (7 val. Lietuvos) laiku. Jos veiks iki 20 valandos.
Karalius Hamadas rugsėjį paragino rinkėjus balsuoti per rinkimus, kuriuose, pasak pareigūnų dėl vietų parlamente varžosi 293 kandidatai, tarp jų – 41 moteris.
Be parlamento rinkimų šalyje taip pat vyksta savivaldos rinkimai.
Šį mėnesį mažiausiai šeši žmonės buvo suimti ir apkaltinti „rinkimų proceso trikdymu“, sakoma Bahreino prokuratūros pranešimuose.
Vienas iš šių asmenų buvo Ali Rashedas al Asheeri, buvęs „al Wefaq“ įstatymų leidėjas, nurodė Londone įsikūręs Bahreino teisių ir demokratijos institutas.
A.R.Asheeri per „Twitter“ paskelbė, kad jis ir jo šeima rinkimus boikotuos.
„Al Wefaq“ ragino boikotuoti šių metų rinkimus dėl birželį išleisto įstatymo, uždraudusio balotiruotis „politinių asociacijų, paleistų už karalystės konstitucijos ir įstatymų pažeidimus, lyderiams ir nariams“.
Šią mažytę Persijos įlankos karalystę neramumai krečia nuo 2011 metų, kai saugumo pajėgos sutriuškino šiitų vadovautus protestus, per kuriuos buvo reikalaujama įvesti konstitucinę monarchiją ir įkurti renkamo premjero postą.
Opozicijos partijos boikotavo ir ankstesnius rinkimus 2014 metais. Tąsyk balsavimą, kuris buvo pirmasis nuo 2011 metų įvykių, jos smerkė kaip „farsą“.
Nuo 2011 metų tarnybos įkalino šimtus disidentų, tarp jų pagrindinį šiitų opozicijos lyderį šeichą Ali Salmaną, vadovavusį „al Wefaq“. Daugeliui šių asmenų buvo atimta pilietybė.
Žmogaus teisių organizacija „Amnesty International“ penktadienį pareiškė esanti „smarkiai susirūpinusi“ dėl Bahreino vykdomo politinės opozicijos malšinimo.
„Pastaruosius dvejus metus vykdant griežtas priemones Bahreine politinė opozicija buvo suiminėjama, bauginama ir tildoma“, – sakoma „Amnesty“ Bahreino eksperto Devino Kenney pranešime.
„Raginama tarnybas sustabdyti šias besitęsiančias ir stiprėjančias represijas bei leisti laisvai reikštis nepritariantiems balsams, įskaitant nusistačiusius prieš monarchiją“, – pridūrė jis.
Bahreino valdžia kaltina šiitiškąjį Iraną kurstant neramumus karalystėje. Teheranas šiuos kaltinimu neigia.
Žmogaus teisių grupės dažnai atkreipdavo dėmesį, kad Bahreino aktyvistams – vyrams ir moterims, religinių judėjimų veikėjams ir sekuliariesiems – iškeltos bylos neatitinka sąžiningų teismų esminių standartų.