Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Baigiantis sunkiam mėnesiui Italija gedi koronaviruso aukų

Italija antradienį tylos minute ir vėliavų nuleidimu iki pusės stiebo išreiškė gedulą dėl 11 591 šalyje nuo COVID-19 mirusio žmogaus, koronaviruso pandemijai dramatiškai pakeitus gyvenimą šioje Viduržemio jūros regiono valstybėje.
Italijos vėliava Romoje
Italijos vėliava Romoje / „Scanpix“ nuotr.

60 mln. gyventojų turinčioje Italijoje užregistruota beveik trečdalis visame pasaulyje nustatytų žmonių, kuriems buvo patvirtinta COVID-19 infekcija, mirties atvejų.

Gedulo diena pažymimas mėnuo, per kurį Italijoje dėl vienos katastrofos mirė daugiausiai žmonių nuo pat Antrojo pasaulinio karo.

Pirmą kartą koronavirusas Italijoje buvo aptiktas vasario pabaigoje, netoli šiaurinio Milano miesto, o paskui staigiai išplito, todėl ligoninės nebeįstengė suteikti reikiamos pagalbos visiems kritinės būklės pacientams.

Šiuo metu Italijoje intensyvioji slauga teikiama beveik 4 tūkst. COVID-19 pacientų.

Šis virusas „sužeidė visą šalį“, sakė Romos merė Virginia Raggi, kunigui perskaičius maldą už mirusiuosius ir visoje šalyje pagerbus aukas tylos minute.

„Drauge mes tai išgyvensime“, – sakė ji per ceremoniją prie Romos merijos.

Vatikanas, demonstruodamas solidarumą, taip pat iki pusės stiebo nuleido savo geltonos ir baltos spalvų vėliavas.

Kada vėl viską paleisime?

Italijos vyriausybė prieš tris savaites įvedė beprecedentes karantino priemones viruso plitimui stabdyti. Šiuo metu užsikrėtusiųjų šalyje oficialiai yra per 100 tūkstančių.

Beveik viso verslo uždarymo finansinė kaina gali įstumti Italijos ekonomiką – kuri pernai buvo trečia Europos Sąjungoje – į didžiausią per kelis dešimtmečius recesiją.

VIDEO: Karantine uždaryti italai nepraranda optimizmo – renkasi balkonuose ir dainuoja

Pirmadienį vyriausybė nusprendė pratęsti karantiną bent iki balandžio vidurio.

Parduotuvės ir restoranai tikriausiai pradės dirbti ne anksčiau kaip gegužę ir nė vienas pareigūnas nenori prognozuoti, kada gyvenimas galėtų vėl tapti toks, koks buvo vos prieš mėnesį.

Italijos stambiojo verslo asociacija „Confindustria“ prognozuoja, kad bendra šalies produkcija sumažės 6 proc., jei pandemija neatslūgs iki gegužės pabaigos.

„Confindustria“ nurodo, kad kiekviena tolesnė savaitė nurėžtų po dar 0,75 proc. nuo Italijos bendrojo vidaus produkto (BVP).

Stambiosios kompanijos šiauriniame Bergamo rajone, kur mirtingumas yra tarp didžiausių pasaulyje, su nerimu vertina savo ilgalaikes perspektyvas.

„Gal ir teisinga pasakyti „Viską uždarykite“, bet tai nėra tvaru amžinai“, – laikraščiui „Il Fatto Quotidiano“ sakė asociacijos Bergamo skyriaus prezidentas Stefano Scaglia.

„Realus, sudėtingas dalykas, kurį reikia padaryti – ir kurio, regis, niekas nedaro – tai pabandyti suvokti, kaip vėl galime viską paleisti“, – sakė jis.

Romos merė antradienį pabrėžė, jog visiems būtina „likti namie, kad visi būtume išgelbėti“.

„Privalome tai daryti dėl visų, kas neteko gyvybės, ir visų, kas rizikuoja savo gyvybe dirbdami dėl visų mūsų“, – sakė V.Raggi.

„Scanpix“/AP nuotr./Italijos Kodonjo miestelis
„Scanpix“/AP nuotr./Italijos Kodonjo miestelis

Tačiau Milano Luigi Sacco ligoninės infekcinių ligų skyriaus vadovas sakė, kad į ateitį žvelgia su tam tikra viltimi.

„Mums susidarė įspūdis, kad [pandemija] silpnėja“, – Italijos radijui sakė Massimo Galli.

Italija pirmadienį pranešė apie 812 naujų mirties atvejų. Šalies vienos paros aukų rekordas – 969 mirties atvejai – buvo užfiksuotas penktadienį. Tai didžiausias vienos dienos aukų skaičius vienoje šalyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais