Neįvardintas pareigūnas tvirtino, esą K. Jong-il smarkiai nusilpo, tačiau konkrečiai neįvardino nei kada tai įvyko, nei kaip rimtai jis serga. Pranešama, kad Šiaurės Korėjos vadovas nemirė.
Savo ruožtu Šiaurės Korėjos pareigūnas paneigė šiuos teiginius ir pavadino juos „nieko vertais“. Pagrindą kalboms apie K.Jong-il prastą sveikatą suteikė jo nepasirodymas antradienį sostinėje Phenjane įvykusiame iškilmingame kariniame parade. Rugsėjo 9-ąją Šiaurės Korėja šventė valstybės 60 metų jubiliejų.
Kiek anksčiau Vakarų valstybių žvalgyba pranešė, kad K.Jong-il galėjo patirti priepuolį. Remiantis neseniai pasirodžiusia Pietų Korėjos ataskaita, liga „nėra pakankamai rimta, kad grėstų pavojus“ K.Jong-il gyvybei.
„Manome, kad jis norėjo dalyvauti rugsėjo 9-osios renginyje, tačiau nusprendė to nedaryti dėl operacijos pasekmių“, – Pietų Korėjos naujienų agentūra cituoja šalies pareigūną.
„Sąmokslo teorija“
Šiaurės Korėjos ambasadorius, atsakingas už santykius su Japonija, teigia, kad ataskaitos apie K.Jong-il ligą yra Vakarų valstybių žiniasklaidos „sąmokslas“.
„Mums tokios ataskaitos atrodo ne tik nieko vertos, bet ir esančios sąmokslo teorijomis“, – cituojamas Šiaurės Korėjos ambasadorius. Tai buvo pirmoji Phenjano reakcija į pastaruoju metu vis dažniau pasirodančią informaciją, esą šalies prezidentas serga.
„Mano įsitikinimu, šios informacijos sklaidos tikslas – suformuoti viešąją nuomonę apie kažką, kas nėra tiesa. Vakarų valstybių žiniasklaida jau ne kartą viešino melą“, – teigė šiaurės korėjietis.
Maisto trūkumas
Pompastiškos valstybės jubiliejaus metinės švenčiamos nepaisant įtemptų Phenjano ir tarptautinės bendruomenės santykių dėl šios šalies branduolinių ambicijų.
2007 metų vasarį Šiaurės Korėja sutiko atsisakyti savo branduolinių ambicijų mainais į ekonominę pagalbą ir diplomatines nuolaidas, tačiau šio susitarimo įgyvendinamas nuolat strigo.
Po ilgo atidėliojimo šių metų birželį Phenjanas pagaliau suteikė informaciją apie savo branduolinę programą. Mainais šalis tikėjosi, kad Jungtinės Valstijos išbrauks Šiaurės Korėją iš valstybių, remiančių terorizmą, sąrašo. Tačiau JAV to dar nepadarė ir, kaip neseniai pranešė žiniasklaida, manoma, kad Phenjanas šiuo metu atstato branduolinį reaktorių.
Tuo tarpu Jungtinių Tautų Pasaulio maisto programos duomenimis, Šiaurės Korėjoje akivaizdus maisto trūkumas. Šalis priklauso nuo užsienio valstybių donorių, padedančių išmaitinti 23 mln. Šiaurės Korėjos žmonių nuo 1990-ųjų, kai žlugo valstybės kontroliuojama ekonomika.