Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Baltarusijai nepatiko Lenkijos pasienio tvora: sako, kad kelia grėsmę stumbrams

Baltarusija penktadienį pareiškė, kad Lenkijos pasienio tvora, pastatyta siekiant sulaikyti nelegalius migrantus, kelia grėsmę stumbrams.
Tvora Lenkijos pasienyje, stumbras
Tvora Lenkijos pasienyje, stumbras / „Scanpix“ / AP / Luko Balandžio nuotr.

Lenkijos ir Baltarusijos teritorijose plytinčioje Belovežo girioje, įtrauktoje į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, gyvena didžiausia Europoje stumbrų populiacija.

Praėjusiais metais Lenkija palei sieną su Rusijos sąjungininke Baltarusija pastatė užtvarą, kad užkirstų kelią neteisėtam sienos kirtimui.

Baltarusijos užsienio reikalų ministerija penktadienį pareiškė, kad pasienio tvora kelia pavojų šimtams gyvūnų, užkerta kelią jų laisvam judėjimui ir grasina nuskurdinti gyvūnų genofondą.

„Lenkijos pastangos pastatyti tvorą pasienyje su Baltarusija vėl kelia grėsmę stumbrų egzistavimui“, – sakoma Užsienio reikalų ministerijos pareiškime.

Statant pasienio tvorą ne kartą kilo susirūpinimas dėl poveikio laukinei gamtai palei daugiausia miškais apaugusią sieną.

Lenkijos užsienio reikalų ministerija atmetė šį teiginį ir apkaltino Baltarusiją manipuliuojant faktais ir siekiant „panaudoti ekologinius klausimus prieš Europą“.

„Šie kaltinimai buvo metami kelis mėnesius“, – penktadienį naujienų agentūrai AFP sakė Lenkijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Lukaszas Jasina.

„Vis dėlto stumbrų genofondas iš esmės yra ribotas, nes visi jie kilę iš tų pačių individų, kurie čia atsirado 3-iame dešimtmetyje, dėl tuometinės Lenkijos vyriausybės gelbėjimo pastangų“, – aiškino jis.

Stumbrų, kadaise klajojusių po visą Europą, gelbėjimas yra sėkminga gamtosaugos istorija.

XX amžiaus trečiajame dešimtmetyje jų skaičius taip sumažėjo, kad išlikę individai buvo surinkti į zoologijos sodus, o Lenkijoje pradėta veisimo programa.

1952 metais paleisti į laukinę gamtą šie žinfduoliai suklestėjo, ir Tarptautinė gamtos apsaugos sąjunga (IUCN), tvarkanti Raudonąją knygą, nebelaiko, kad jiems iškilusi išnykimo grėsmė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trijų s galia – ne tik naujam „aš“, bet ir sveikoms akims!
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas