Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Baltarusijoje bus įvykdyta mirties bausmė moteris plėšusiam ir žudžiusiam čigonui

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka nepasinaudojo galimybe iki antradienio vidurnakčio suteikti malonę beraščiam čigonui, kuris buvo nuteistas myriop už šešių pagyvenusių moterų nužudymą.
Ginklas
Ginklas / Photos.com

Manoma, kad 30 metų Vasilijus Jusepčiukas antradienio rytą praleido viename Minsko kalėjime, laukdamas kol jam bus įvykdyta mirties bausmė, kurios data iš anksto neskelbiama.

Baltarusijoje mirties bausmė vykdoma, kaip ir buvusioje Sovietų Sąjungoje: budelis šauna nuteistajam į pakaušį pistoletu su duslintuvu.

A.Lukašenka atsisakė suteikti malonę, ignoruodamas žmogaus teisių aktyvistų ir Europos Sąjungos (ES) pareigūnų prašymus, nors Baltarusijos autoritariškas lyderis pastaruoju metu siekė gerinti santykius su Vakarų šalimis, mėgindamas sumažinti Rusijos įtaką Minskui.

Pasak žmogaus teisių organizacijos „Amnesty International“, Baltarusija šiuo metu liko vienintelė iš Europos šalių, tebevykdanti mirties bausmes.

Spaudžiaams Vakarų šalių, Minskas pamažu mažino per metus įvykdomų mirties bausmių skaičių, tačiau A.Lukašenka nepaklausė raginimų jų iš viso atsisakyti.

Žmogaus teisių aktyvistai nurodo, jog nuo Baltarusijos nepriklausomybės paskelbimo 1991 metais šioje šalyje egzekucijos įvykdytos daugiau nei 400 žmonių.

Mirties bausmės vykdymo vieta ir data laikoma valstybės paslaptimi, tad V.Jusepčiuko šeimai oficialiai nebus pranešta, kada jis mirė ir kur palaidotas.

V.Jusepčiukas birželį buvo pripažintas kaltu apiplėšęs ir pasmaugęs šešias pagyvenusias moteris. Jo advokatai tvirtino, kad šis čigonas buvo neteisingai apkaltintas ir kad visa byla grindžiama jo prisipažinimu, kuris, anot gynėjų, išgautas kankinant.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos