Jeigu taip įvyks, tai 14 baltarusių jų gimtojoje šalyje teks vienas kinas. Baltarusijoje iš viso gyvena apie 9 mln. žmonių.
Informaciją apie masinį kinų kraustymąsi į Baltarusiją portalui gazeta.ru patvirtino šaltiniai šalies Vyriausybėje, nors oficialiai Užsienio reikalų ministerija tai neigia.
Baltarusijos valdžia kinų darbininkų rankomis ketina pastatyti gigantišką industrijos parką šalia Minsko.
Šią sensacingą naujieną pirmasis paskelbė žinomas baltarusių ekonomistas, buvęs Aliaksandro Lukašenkos konkurentas 2010 metų prezidento rinkimuose Jaroslavas Romančukas. Pagal jo turimą informaciją (jis rėmėsi asmeniniais šaltiniais), Baltarusijos valdžia jau išdavė 650 tūkst. darbo vizų Kinijos piliečiams, kurie 2013 metais atvyks pradėti industrijos parko statybų.
Ekonomisto teigimu, importavus tiek darbininkų Smolevičių rajone išdygs antras pagal dydį Baltarusijos miestas, kuriame gyvens vien kinai. „Būgštaujama, kad 8 tūkst. hektarų teritorijoje bus priverstinai, vergiškai dirbama. Kaip gyvena tokie kinų darbininkai, mes žinome. Ten, kur gyvena keturi baltarusiai, gali tilpti 20 kinų. Mūsų šalį gali ištikti didžiausias kultūrinis ir etninis šokas“, – įspėjo J.Romančukas.
Smolevičių rajono gyventojai yra parašę atvirą laišką Baltarusijos prezidentui A.Lukašenkai, reikalaudami peržiūrėti planus jų gyvenviečių teritorijoje statyti tokį didelį objektą.
Susitarimą, pagal kurį netoli Minsko, šalia oro uosto „Minskas-2“ ir greitkelio Maskva-Brestas, 80 kv.km teritorijoje už Kinijos investuotojų pinigus bus pastatytas industrinis parkas, Baltarusijos Vyriausybė ratifikavo prieš metus, 2011 metų gruodžio vidury.
Šios investicijos gali tapti didžiausiomis Baltarusijoje. Iš pradžių jos sieks apie 30 mlrd. JAV dolerių (apie 79,67 mlrd. Lt).
Gyventojų protestai nepadėjo – A.Lukašenka birželį pasirašė įsakymą, pagal kurį šalia Smolevičių 50-čiai metų bus įkurta speciali ekonominė zona su išskirtiniu teisiniu reguliavimu. Šioje teritorijoje atsiras ištisas pramoninis miestas, kuriame bus akcentuojamos tokios sritys, kaip elektronika, biomedicina, mašinų gamyba.
J.Romančuko manymu, deklaracijos, kad Baltarusija su šiuo projektu išsiverš į priekį aukštųjų technologijų srityje, yra visiška nesąmonė. Tačiau tiesiai prezidentui A.Lukašenkai to niekas nepasakys. Ekonomistas spėja, kad tai yra priežastis, kodėl valdininkai ėmė skleisti gandus apie atvažiuosiančius šimtus tūkstančių kinų, kad baltarusiai pradėtų garsiai tuo piktintis.