Pastarosiomis dienomis vykdyta evakuacija buvo „gana intensyvių derybų su visomis su šiuo konfliktu susijusiomis šalimis“ rezultatas, televizijai CBS sakė Baltųjų rūmų patarėjo nacionalinio saugumo klausimais pavaduotojas Jonathanas Fineris (Džonatanas Faineris).
Nepaisant šių pastangų, Jungtinės Valstijos mano, kad Gazos Ruože tebėra nemažai amerikiečių, pridūrė jis.
„Akivaizdu, kad tai yra pagrindinis prioritetas, kurį ir toliau ketiname spręsti, kol kiekvienas norintis išvykti amerikietis galės tai padaryti“, – sakė J. Fineris.
Trečiadienį po kelias savaites trukusio karo atsidarė Rafos sienos perėjimo punktas iš Gazos Ruožo į Egiptą, iš kurio išvyko sužeisti palestiniečiai ir dvigubą pilietybę turintys žmonės, desperatiškai norintys pabėgti nuo Izraelio bombardavimo.
Egiptas pareiškė, kad šalis padės iš karo nuniokoto Gazos Ruožo evakuoti apie 7 000 užsienio piliečių ir dvigubą pilietybę turinčių asmenų, tačiau „Hamas“ vėlai šeštadienį pareiškė, kad stabdo užsieniečių evakuaciją į Egiptą po to, kai Izraelis atsisakė leisti perkelti kai kuriuos sužeistus palestiniečius į Egipto ligonines.
Aukšto rango Baltųjų rūmų pareigūnas penktadienį apkaltino „Hamas“ piktnaudžiavimu JAV sudarytu susitarimu dėl sienos perėjimo punkto atidarymo, siekiant išvesti savo kovotojus iš Gazos Ruožo.
Pareigūnas sakė, kad „Hamas“ pateikė sužeistų palestiniečių, kuriuos ketinama evakuoti, sąrašą, kuriame trečdalis pavardžių yra „Hamas“ narių ir kovotojų.
Baltieji rūmai anksčiau pranešė, kad trečiadienį ir ketvirtadienį evakavosi beveik 80 JAV piliečių ir jų šeimų narių.
Izraelis Gazos Ruožo bombardavimą pradėjo po to, kai spalio 7 dieną per sieną įsiveržę „Hamas“ ginkluoti užpuolikai nužudė 1,4 tūkst. žmonių, daugiausia civilių.
Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija, kontroliuojama grupuotės „Hamas“, pranešė, kad nuo karo su Izraeliu pradžios šioje palestiniečių teritorijoje žuvo daugiau nei 9,7 tūkst. žmonių, daugiausiai moterų ir vaikų.