„Lyderiai atšvęs naują trišalių santykių etapą ir dar kartą patvirtins tvirtus draugystės ryšius bei geležinius Jungtinių Valstijų ir Japonijos bei Jungtinių Valstijų ir Korėjos Respublikos aljansus“, – sakoma oficialiame pareiškime.
Aukščiausiojo lygio susitikime, kuris vyks Kemp Deivido prezidento rezidencijoje kaimiškoje Merilando vietovėje netoli Vašingtono, bus proga „aptarti trišalio bendradarbiavimo plėtrą Indijos ir Ramiojo vandenyno regione ir už jo ribų“, pranešė Baltieji rūmai.
Lyderiai kalbės apie Šiaurės Korėjos keliamos nuolatinės grėsmės klausimą ir „plėtos bendrą trišalę viziją, kaip spręsti pasaulinius ir regioninius saugumo iššūkius, skatinti taisyklėmis grindžiamą tarptautinę tvarką ir stiprinti ekonominę gerovę“.
J.Bidenas pirmenybę teikia tam, kad artimos JAV sąjungininkės Japonija ir Pietų Korėja įveiktų ilgus metus tvyrojusią įtampą ir bendradarbiautų Šiaurės Korėjai, turinčiai branduolinį ginklą, žvanginant ginklus ir baiminantis konfrontacijos su supervalstybe Kinija.
Pchenjano ir Seulo santykiai, įstrigus diplomatijai, pasiekė vieną iš žemiausių taškų, o Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas (Kim Čen Unas) ragina aktyviau plėtoti ginkluotę, įskaitant taktines branduolines bombas.
Atsakydamas į tai, Yoon Suk-yeolas priartino Pietų Korėją prie ilgamečio sąjungininko Vašingtono ir siekė užkasti karo kirvį su buvusia kolonijine valstybe Japonija.
Balandį Seulas ir Vašingtonas pareiškė, kad jei Pchenjanas kada nors panaudos savo branduolinius ginklus prieš sąjungininkus, jo laukia branduolinė reakcija ir režimo pabaiga.