„Pritartume humanitarinėms pauzėms, kad būtų galima įvežti daiktus ir išvežti žmones, taip pat įvežti degalų bei atkurti elektros energijos tiekimą“, – sakė Nacionalinio saugumo tarybos atstovas Johnas Kirby (Džonas Kerbis) ir pridūrė, kad Gazos Ruožo gyventojams labai reikia medicininių, vandens valymo bei kitų reikmenų.
Jo komentarai nuskambėjo po to, kai Briuselyje susitikę Europos Sąjungos vadovai pareikalavo humanitarinių koridorių ir pauzių konflikte.
Izraelio kariuomenė pareiškė, kad penktadienį pratęs sausumos operacijas Gazos Ruože po to, kai gerokai suintensyvino oro antskrydžius Palestiniečių teritorijose.
Nuo spalio 7-osios išpuolio Izraelis pradėjo intensyviai iš oro apšaudyti Gazos Ruožą. Per karą žuvo tūkstančiai žmonių.
Baltųjų rūmų teigimu, J. Bidenas išklausė įprastą aukščiausio rango diplomatinių, karinių ir žvalgybos pareigūnų instruktažą apie naujausius įvykius Izraelyje ir Gazos Ruože.
Tačiau J. Kirby nekomentavo nei kas buvo pasakyta J. Bidenui, nei naujausių Izraelio veiksmų, nei to, ar tai yra žadėtos sausumos invazijos į Gazos Ruožą pradžia.
„Žinoma, per pastarąsias porą dienų matėme, kaip Izraelis vykdė įvairias operacijas vietoje, – sakė J. Kirby. – Tačiau vėlgi, mes nenorime būti tie, kurie stebi iš šono ir kažką kalba.“
J. Bidenas ir Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu (Benjaminas Netanjahus) nesikalbėjo apie naujausius pokyčius nuo praėjusio penktadienio, sakė J. Kirby. O štai po „Hamas“ išpuolių abu lyderiai kalbėjosi dažnai.
J. Kirby pridūrė, kad Jungtinės Valstijos nenustatė Izraeliui jokių raudonų linijų, tačiau ir toliau uždavinėjo sudėtingus klausimus dėl jo karinių tikslų ir civilių gyventojų Gazos Ruože apsaugos.
„Mes nevengėme išreikšti savo susirūpinimą dėl civilių aukų, netiesioginės žalos ir požiūrio. Elgėmės taip, kaip ir turėtų draugai“, – pridūrė jis.