„Tikrai esame sunerimę dėl šių provokuojančių pranešimų“, – žurnalistams sakė prezidento Joe Bideno atstovė spaudai Jen Psaki.
„Manome, kad diplomatinis kelias yra vienintelis kelias į priekį ir kad net netiesioginės diskusijos yra geriausias būdas priimti sprendimą“, – pridūrė ji.
Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) anksčiau antradienį patvirtino, jog Iranas ją informavo apie ketinimus pradėti urano sodrinimą iki 60 procentų.
Manoma, kad šį žingsnį Teheranas žengė atsakydamas į Izraeliui priskiriamą ataką prieš Irano branduolinį objektą Natanze.
Šis Irano pranešimas metė šešėlį Vienoje vykstančioms deryboms, kurių tikslas – išgelbėti ant žlugimo slenksčio atsidūrusį Irano ir pasaulio galių 2015 metų branduolinį susitarimą.
Bendruoju visapusišku veiksmų planu (Joint Comprehensive Plan of Action, JCPOA) vadinamas susitarimas pakibo ant plauko, kai 2018 metais iš jo vienašališkai pasitraukė tuometinis JAV prezidentas Donaldas Trumpas ir sugrąžino Iranui skaudžias sankcijas. Reaguodamas Teheranas palaipsniui liovėsi vykdyti kai kuriuos savo įsipareigojimus pagal JCPOA.
J.Bidenas pareiškė esąs pasirengęs su tam tikromis sąlygomis vėl prisijungti prie branduolinės sutarties, tačiau Teheranas nesutinka tiesiogiai derėtis su Vašingtonu, kol Irano atžvilgiu galioja sankcijos.
Derybos Austrijos sostinėje turėtų būti atnaujintos ketvirtadienį.