Bent jau Estijos ornitologai oficialiai patvirtina, kad šie jūros paukščiai krinta šimtais, rašo postimees.ee.
Mokslininkai įtaria, kad dėl paukščių tragiškos baigties kalti karščiai.
„Jeigu laboratoriniai tyrimai nieko konkretaus neparodys, tuomet būsime linkę manyti, jog taip nutiko dėl alinamo karščio“, – sakė dienraščiui „Õhtuleht“ vyriausiasis veterinaras Andresas Tuvis.
Rastų paukščių kūnai bet kuriuo atveju bus ištirti, atliktas skrodimas, paimti virusų bandiniai.
Iškeltą versiją, kad paukščiai masiškai nunuodyti, A.Tuvis atmeta, nes negyvų paukščių rasta labai didelėje teritorijoje.Jeigu laboratoriniai tyrimai nieko konkretaus neparodys, tuomet būsime linkę manyti, jog taip nutiko dėl alinančio karščio.
Negyvų paukščių padaugėjo ir Lietuvoje
Kaip 15min.lt sakė Rita Ilgūnė, UAB „Aumura“ vadovė, negyvų paukščių šią vasarą akivaizdžiai padaugėjo. Įmonės darbuotojai per mėnesį Klaipėdoje surinko apie 50 paukščių, tačiau tai nebuvo vien žuvėdros.
Klaipėdiečiai taip pat redakcijai skundėsi, kad šiais metais žuvėdros klykia žymiai garsiau, nei anksčiau. Todėl trikdo uostamiesčio gyventojų ramybę. Klaipėdiečiai spėja, kad tai – karščio pasekmės.
Pajūrio regioninio parko direkcijos vyriausiasis ekologas Erlandas Paplauskis 15min.lt teigė, kad duomenų, jog Lietuvos pakrantėje kristų žuvėdros, nėra. „Estijoje kitokia situacija – ten daug salų, kur jos peri. Rugpjūčio viduryje suintensyvės žuvėdrų migracija, gal tuomet paaiškės situacija“, – aiškino specialistas.