Nuo sausio daugiau kaip 207 tūkst. žmonių smarkiai rizikuodami bandė kirsti Viduržemio jūrą – kone triskart daugiau nei per ankstesnį piką, per Libijos pilietinį karą 2011-aisiais, kai tokių žmonių buvo 70 tūkst., nurodė UNHCR.
Iš tų 207 tūkst. žmonių rekordiškai daug – 3419 – žuvo. Apskritai visame pasaulyje žuvo 4272 laivais plaukę migrantai.
Apskritai visame pasaulyje žuvo 4272 laivais plaukę migrantai.
Dauguma migrantų išplaukė iš Libijos į Italiją ir Maltą, ieškodami darbo ar – vis dažniau – prieglobsčio. Tarp jų buvo 60 051 siras ir 34 561 Eritrėjos pilietis.
Šie skaičiai buvo paskelbti prasidedant dviejų dienų susitikimui Ženevoje, kurį surengė JT pabėgėlių komisaras Antonio Guterresas ir kurio metu bus aptarta, kaip apsaugoti žmones, kurie išplaukia į jūrą bėgdami nuo persekiojimo, karo, nestabilumo ir skurdo.
Prieš šias derybas, kuriose dalyvauja vyriausybės, JT agentūros ir nevyriausybinės organizacijos, A.Guterresas perspėjo, kad daugelis valstybių, kaip atrodo, vis labiau rūpinasi savo sienų apsaugojimu, o ne gyvybių praradimo prevencija.
„Negalima sustabdyti žmogaus, kuris bėga gelbėdamas savo gyvybę“, – sakė A.Guterresas.
„Reikia spręsti tikrąsias pamatines priežastis ir tai reiškia aiškintis, kodėl žmonės bėga, kas trukdo jiems siekti prieglobsčio saugesnėmis priemonėmis ir ką galima padaryti, kad būtų sutramdyti nusikalstami tinklai, kurie iš to klesti“, – pažymėjo jis.