E. Macronas gynė saviraiškos laisvę ir smerkė islamistų smurtą po anksčiau šį mėnesį Paryžiuje įvykusio incidento, kai užpuolikas nupjovė galvą vienam mokytojui, parodžiusiam savo mokiniams pranašo Muhammado karikatūrą, išprovokavusią pasipiktinimą musulmonų pasaulyje.
Prancūzijoje šiuo metu tvyro įtampa, peiliu ginkluotam vyrui nužudžius tris žmones vienoje bažnyčioje pietiniame Nicos mieste. E.Macronas tą incidentą pavadino „islamistiniu teroro išpuoliu“.
Musulmonų maldininkai po penktadienio pamaldų mečetėse išėjo į gatves visoje šalyje, skanduodami „Visi mes esame pranašo Muhammado kariai“.
Jie taip pat ragino boikotuoti prancūziškas prekes ir nubausti E. Macroną, o kai kurie demonstrantai degino prezidento atvaizdą.
Policija pranešė, kad mitinge Dakoje dalyvavo 12 tūkst. žmonių, tačiau nepriklausomi stebėtojai ir organizatoriai nurodo, kad protestuotojų buvo gerokai daugiau.
Čitagongo uostamiestyje, kur vietos valdžia suskaičiavo dar 4 000 demonstrantų, buvo padegtas plakatas su E. Macrono nuotrauka.
Mažesnių mitingų buvo surengta ir kituose šios 160 mln. gyventojų turinčioje musulmoniškos šalies miestuose.
E. Macrono komentarus jau pasmerkė kelios musulmonų pasaulio valstybės.
Turkijos prezidento Recepo Tayyipo Erdogano (Redžepo Tajipo Erdohano) kanceliarija pažadėjo imtis „teisinių ir diplomatinių veiksmų“ dėl minėtos karikatūros, o šalies transliuotojas NTV informavo, jog Ankaroje buvo iškviestas aukšto rango Prancūzijos ambasados diplomatas.
Irano aukščiausiasis lyderis ajatola Ali Khamenei (Ali Chamenėjus) E. Macrono sprendimą ginti kontraversiškas karikatūras pavadino „kvailiu poelgiu“ ir už jį balsavusių rinkėjų „įžeidimu“.
Pakistano premjeras Imranas Khanas (Imranas Chanas) savo ruožtu trečiadienį raštu kreipėsi į musulmoniškų šalių lyderius, ragindamas juos vieningai priešintis islamofobijai.
Per anksčiau šią savaitę Dakoje vykusią antiprancūzišką demonstraciją Dakoje į gatves buvo išėję daugiau nei 40 tūkst. protestuotojų, o Paryžiaus ambasadai teko imtis papildomų saugumo priemonių.