Savo laiške Kongresui B.Obama nurodė, kad Birma (Mianmaro ankstesnis pavadinimas) turėtų pasinaudoti mokesčių tarifų lengvatomis neturtingoms šalims pagal Bendrąją lengvatų sistemą. Šios lengvatos buvo suspenduotos daugiau nei prieš du dešimtmečius dėl žmogaus teisių pažeidimų chuntos valdomoje šalyje.
Tai nereiškia, kad atšaukiamos visos sankcijos šiai šaliai, kuri vis dar sunkiai pereina nuo kariškių valdomos diktatūros prie visavertės demokratijos.
Baltieji rūmai labai trokšta padėti Birmos ekonomikai ir Aung San Suu Kyi administracijai, bet nori išlaikyti tam tikrą įtaką vis dar galingiems generolams.
Kariškiai tebekontroliuoja milžiniškus verslo konglomeratus, pagrindines vidaus reikalų, pasienio ir gynybos ministerijas.
Aung San Suu Kyi vizitas Baltuosiuose rūmuose rodo dar vieną svarbų žingsnį tarptautinio Birmos reabilitavimo link, jai pačiai virstant iš demokratijos lyderės į politikę.
71-erių Nobelio Taikos premijos laureatei, pagal karinę Mianmaro konstituciją, neleidžiama vadovauti vyriausybei, bet Vašingtone ji sutinkama kaip šalies lyderė.
Per tris vizito dienas Aung San Suu Kyi susitiks su įvairiais vyriausybės sekretoriais, taip pat su B.Obama jo Ovaliajame kabinete su tradicine rankų paspaudimų ir šypsenų foto sesija.
Baltieji rūmai linkę sustiprinti Aung San Suu Kyi vaidmenį kaip faktinės Mianmaro vyriausybės vadovės.
Oficialiai ji yra užsienio reikalų ministrė ir savarankiškai paskirta valstybės patarėja su pareigomis panašiomis į ministro pirmininko.