Atvykusį į Valstybės rūmus sostinėje Nairobyje B.Obamą pasitiko garbės kuopa ir Kenijos prezidentas Uhuru Kenyatta, svečias paspaudė ranką ir viceprezidentui Williamui Ruto.
W.Ruto, dėl kurio numanomų veiksmų yra pradėtas procesas Hagoje įsikūrusiame Tarptautiniame baudžiamajame teisme (TBT), yra kaltinamas padaręs nusikaltimų žmoniškumui, susijusių su 2007–2008 metais kilusia smurto banga po ginčijamų rinkimų.
Jis taip pat neseniai gėjus pavadino „nešvariais“ žmonėmis.
Paklaustas, ar gėjų teisės gali būti aptariamos per šį susitikimą, U.Kenyatta anksčiau sakė, kad „tokios problemos nėra“.
Tačiau B.Obama, prieš šį vizitą interviu Britanijos nacionaliniam transliuotojui BBC, sakė „nesantis diskriminacijos ir priekabiavimo dėl rasės, tikėjimo, lytinės orientacijos arba lyties gerbėjas“, pridūręs, kad šis jo požiūris bus „darbotvarkės dalis“.
U.Kenyatta pažymėjo, kad derybų pagrindinė tema bus saugumo klausimai. Kenija pastaraisiais metais nukentėjo nuo virtinės atakų, kurias surengė Somalyje veikiančio islamistų judėjimo „al Shebab“, susijusio su tarptautiniu teroristų tinklu „al Qaeda“, kovotojai.
„Suvokiame mums kylančius įvairius iššūkius, kuriuos, manau, sugebėsime išspręsti dirbdami kartu – visų pirma saugumo problemą“, – Kenijos vadovas sakė prieš prasidedant deryboms už uždarų durų.
„Jokia šalis negali išspręsti šios problemos viena; mums reikia partnerio. Tai pasaulinė grėsmė, nepripažįstanti jokių sienų“, – pabrėžė U.Kenyatta.
B.Obama į Keniją, iš kurios buvo kilęs jo tėvas, atvyko pirmąkart nuo savo kadencijos prezidento poste pradžios.
Ankstesni jo planai atvykti į šią šalį buvo ilgam įšaldyti, kai TBT iškėlė kaltinimus U.Kenyattai.
Tie kaltinimai, taip pat susiję su etniniu smurtu po rinkimų, buvo panaikinti praėjusiais metais dėl įrodymų stygiaus. Prokurorai skundėsi, kad tai iš dalies nulėmė Kenijos tikriausiai vykdytas liudininkų papirkinėjimas bei bauginimas.