Antradienį per susitikimą su įstatymų leidėjais Baltuosiuose rūmuose prezidentas sakė žurnalistams, kad jis esąs atviras pakeitimams jo prašyme Kongresui suteikti leidimą smūgiams Sirijoje.
B.Obama pažymėjo esąs rimtai nusiteikęs konsultacijoms su Kongresu, kol bus parengta rezoliucija, aiškiai nurodysianti Sirijos prezidentui Basharui al Assadui, jog negalima naudoti cheminio ginklo.
Prezidentas pabrėžė norįs, kad amerikiečiai žinotų, jog „tai ne Irakas, tai ne Afganistanas“, ir tvirtino, kad JAV kariniai veiksmai Sirijoje bus riboti ir proporcingi, ir sausumos pajėgos juose nedalyvaus.
Susitikime prezidento kabinete Baltuosiuose rūmuose dalyvavo abiejų partijų lyderiai Atstovų Rūmuose ir Senate.
B.Obama perspėjo juos ir saugumo komitetų vadovus, kad B.al Assadas, panaudodamas cheminį ginklą, pažeidė tarptautines normas.
Kai surengiama cheminė ataka, kai pasaulis tai sužino, kai įkalčiai pateikti, kai kaltieji žinomi, tada reikia atsakymo, – kalbėjo F.Hollande'as.
„Tai kelia rimtą grėsmę nacionaliniam Jungtinių Valstijų ir regiono saugumui, – sakė jis. – Todėl Assadas ir Sirija turi už tai atsakyti.“
F.Hollande'as ragina Europą būti vieningą Sirijos krizės klausimu
Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as antradienį, prieš savaitgalį numatomą Europos Sąjungos (ES) užsienio reikalų ministrų susitikimą, paragino Europą būti vieningą, reaguojant į Sirijos krizę.
„Europa privalo taip pat susivienyti šiuo klausimu. Taip ir bus, kiekvienas prisiims savo atsakomybę. Prancūzija prisiims savo“, – sakė F.Hollande'as spaudos konferencijoje, kurioje taip pat dalyvavo Vokietijos prezidentas Joachimas Gauckas.
„Kai surengiama cheminė ataka, kai pasaulis tai sužino, kai įkalčiai pateikti, kai kaltieji žinomi, tada reikia atsakymo“, – kalbėjo F.Hollande'as.
„Šio atsakymo laukiama iš tarptautinės bendruomenės“, – pridūrė jis.
Prancūzija, kartu su Jungtinėmis Valstijomis ragina imtis karinių veiksmų prieš Sirijos prezidento B.al Assado režimą, atsakant į rugpjūčio 21 dieną buvusią cheminio ginklo ataką, per kurią, anot JAV, žuvo daugiau kaip 1 400 žmonių.
„Šis nusikaltimas negali likti nenubaustas“, – pareiškė F.Hollande'as, pridurdamas, kad dėl šios krizės „pavojus gresia pasaulio saugumui“.