Kalbą Varšuvoje B.Obama pradėjo pabrėždamas ryšius tarp JAV ir Lenkijos, „vienos tvirčiausių ar artimiausių sąjungininkių“, užsimindamas, kad kai kuriose Čikagos vietose lenkų kalba skamba dažniau nei anglų ir kad čia kasmet rengiami Lenkijos konstitucijos dienos paradai.
„Lenkijos žmonės parodė nesmurtinio kelio galią“, – kalbėdamas apie „Solidarumo“ judėjimą ir pirmuosius pusiau laisvus rinkimus Rytų bloko šalyse sakė B.Obama. Tai, pasak jo, buvo šitmečius trukusios lenkų kovos už laisvę kulminacija.
„Šios žemės patyrė invaziją, okupaciją ir padalijimą, – kalbėjo B.Obamą, o jo žodžius varšuviečiai palydėjo garsiais aplodismentais. – Tačiau tie laikai pasibaigė.“
B.Obamos kalba ypač sujaudino Lenkijos prezidentą Bronislawą Komorowskį, kuris atrodė beveik sugraudintas JAV prezidento žodžių, dar kartą patvirtinusių NATO įsipareigojimus sąjungininkėms.
Pasak B.Obamos, JAV armija gins Lenkiją – taip pat ir Estiją, Latviją, Lietuvą ir Rumuniją – jei kas nors kels pavojų jų teritoriniam vientisumui. „Jūsų laisvė yra mūsų laisvė, Lenkija niekada neliks viena“, – sakė JAV prezidentas.
Jis prisiminė antradienį paskelbtą milijardo dolerių iniciatyvą sustiprinti JAV karines pajėgas Europoje bei paremti NATO kaimynių Ukrainos, Moldovos ir Gruzijos gynybos pajėgumams.
Tačiau, pridūrė jis, sąjungininkės taip pat privalo įnešti savo indėlį į kolektyvinę NATO gynybą.
„Mūsų laisvos tautos negali atsainiai žiūrėti į mūsų keliamus idealus“, – sakė B.Obama, išreikšdamas paramą Ukrainai.
Pasak jo, laisvuose rinkimuose išrinkto naujojo Ukrainos prezidento Petro Porošenkos, su kuriuo B.Obama susitiko trečiadienio ryte, laukia sudėtingos reformos. Ukraina sulauks tokios pačios paramos, kokią pereinamuoju laikotarpiu gavo Lenkija, patikino JAV prezidentas.
JAV niekada nepripažins Krymo okupacijos ir prijungimo prie Rusijos. Pasak B.Obamos, tolesnės provokacijos Maskvai brangiai kainuos.