Bedarbiai Didžiojoje Britanijoje skurdžiais nesijaučia

Tyrimas atskleidė, kad Didžiojoje Britanijoje yra daugiausiai šeimų Europoj, kuriose – visi bedarbiai. Tačiau tuo pat metu tik nedidelė dalis šalies gyventojų save vadina skurdžiais.
pinigai
pinigai / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Daily Mail“ skelbia, kad analitikai tokius apklausos rezultatus laiko įrodymu, jog valstybės socialinio aprūpinimo sistema yra per dosni.

Anot tyrėjų, vienas iš aštuonių vaikų ir darbingo amžiaus suaugusiųjų Didžiojoje Britanijoje gyvena namuose, kuriuose nei vienas asmuo nedirba. Tačiau vos vienas iš dvidešimties žmonių teigia, kad neišgali apmokėti sąskaitų, tinkamai maitintis, atostogauti, nusipirkti televizorių arba mobilųjį telefoną.

Europos Sąjungos (ES) statistikos agentūra Eurostatas nupiešė paveikslą šalies, kurioje galima nedirbti, bet vis viena gyventi taip, kaip ir dirbant.

Didžiosios Britanijos Vyriausybė, pasiūliusi sumažinti šeimos gaunamas pajamas iš valstybės iki 26 tūkst. svarų per metus, susidūrė su dideliu pasipriešinimu.

Šalyje 13,1 proc. žmonių iki 59 metų gyvena namuose, kurių nė vienas gyventojas nedirba ilgiau nei 20 proc. savo laiko.  Pavyzdžiui, Vokietijoje tokių žmonių yra 11,1 proc., Prancūzijoje – 9,8 proc., Italijoje – 10,2 proc.

Tuo metu Didžiojoje Britanijoje skurstančiais save vadina 4,8 proc. – beveik tiek pat, kiek ir Vokietijoje.

Devyni dalykai, kurie išbraukia šeimas iš skursančiųjų kategorijos yra šie: galimybė laiku susimokėti nuomą ar įvairius mokesčius, apšildyti namus, sumokėti nelauktas sąskaitas, kas antrą dieną valgyti mėsą arba žuvį, leisti sau savaitės atostogas, turėti automobilį, skalbimo mašiną, televizorių bei mobilųjį telefoną. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai