„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Bėga nuo apipjaustymo

Mažiausiai 300 mergaičių Pietvakarių Kenijoje pabėgo iš namų ir paprašė prieglobsčio bažnyčiose, taip bandydamos išvengti priverstinio genitalijų apipjaustymo. Kaip rašo BBC, mergaitės, kurių jauniausioms vos devyneri metai, šiuo metu yra dviejuose pagalbos centruose Nyanza provincijoje.
Peilis
Peilis / „Scanpix“ nuotr.

Moterų apipjaustymas Kenijoje uždraustas, tačiau kai kuriose šalies vietose vis dar yra labai dažnas reiškinys, laikomas neišvengiama mergaitės virsmo moterimi dalimi. Tradicinės apipjaustymo ceremonijos vyksta lapkričio–gruodžio mėnesiais.

Užtikrina saugumą

Šiuo metu mergaitėmis Kurios regione rūpinasi dvi bažnyčios ir moterų organizacija „Maendeleo Ya Wanawake“. Policija stengiasi užtikrinti šių vietų saugumą, kad mergaičių šeimos jėga nebandytų jų atsiimti ar užpulti.

Minėtos organizacijos vadovė ir lyčių teisių aktyvistė Beatrice Robi BBC teigė, kad rajone per dieną apipjaustoma mažiausiai 200 mergaičių. Moteris teigia radusi ir septynerių metų mergaitę, kuriai apipjaustytos genitalijos.

„Yra dar labai daug merginų, likusių savo namuose, kurios savo noru ar jėga yra apipjaustomos“, – teigė B.Robi. Ji pažymėjo, kad organizacija, kuriai vadovauja, su vietos bažnyčiomis ir valdžia bandė įtikinti visuomenę atsisakyti šios praktikos ir išgelbėti mergaites nuo priverstinio apipjaustymo.

Savo ruožtu Kurios rajono pareigūnas Paulas Wanjama pabrėžė, kad mergaitės labai dažnai pabėga iš namų į gelbėjimo centrus, kuriuose pasilieka tol, kol pasibaigia „apipjaustymo sezonas“.

Jis pažymėjo, kad kai kurie tėvai patys išsiunčia dukras į pagalbos centrus, kad jos išvengtų apipjaustymo.

„Yra tėvų, nusiteikusių prieš moteriškų genitalijų apipjaustymą, tačiau jie patiria spaudimą iš senovinių tradicinių pažiūrų besilaikančių žmonių“, – pasakojo P.Wanjama.

Apipjaustytos mergaitės jaučiasi pasiruošusios vedyboms ir negrįžta į mokyklą sausį prasidėjus naujam semestrui. Todėl po „apipjaustymo sezono“ mokyklose – kur kas mažiau moksleivių.

Moteriškų genitalijų apipjaustymas – dalinis arba visiškas išorinių genitalijų pašalinimas. Pasak Jungtinių Tautų Sveikatos Organizacijos, apipjaustymas dažnai baigiasi kraujavimu, šoku, infekcijomis ir didesniu kūdikiu mirtingumu.


 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs