Per atrakciono „Titanic Belfast“ atidarymą buvo išparduota 100 tūkst. bilietų.
Įspūdingame aliuminio skydais padengtame pastate įrengta ekspozicija pasakoja garsiojo laivo istoriją, naudojant specialiuosius efektus ir interaktyvius ekranus.
Organizatoriai tikisi, kad 97 mln. svarų (401,5 mln. litų) kainavęs centras paskatins turizmą Didžiosios Britanijos provincijoje, kurią tris dešimtmečius iki praėjusio amžiaus 10-ojo dešimtmečio pabaigos krėtė religinių bendruomenių priešprieša.
„Norime ne vien padėti Šiaurės Airijos žmonėms pamatyti, ką galėjo pasiekti prieš 100 metų gyvenusi karta, bet ir ką ši karta gali pasiekti šioje naujoje taikos eroje“, – pareiškė regiono pirmasis ministras Peteris Robinsonas (Piteris Robinsonas).
105 metų Cyrilas Quigley (Sairilas Kviglis), kuris stebėjo „Titaniko“ nuleidimą į vandenį prieš daugiau nei šimtmetį, kartu su Šiaurės Airijos lyderiai dalyvavo atidarant pastatą, tarsi sudarytą iš keturių šio milžiniško laivo pirmagalių.
„Temačiau, kad tas didžiulis daiktas nučiuožė į vandenį, – pasakojo C.Quigley, kuris šį įvykį stebėjo su savo tėvais. – Man tebuvo ketveri su puse.“
C.Quigley pridūrė, kad naujasis centras, iškilęs buvusios laivų statyklos „Harland and Wolff“ vietoje, yra „nuostabus“.
„Dažnai pagalvodavau, kad čia padarys dar vieną plastikinį laivą ir atidarys jame restoraną ar kažką panašaus, tačiau šis yra fantastiškas, – sakė jis. – Tai tarsi mūsų Sidnėjaus operos rūmai.“
Didžiausias ir ambicingiausias savo laikų laivas susidūrė su ledkalniu per savo pirmąją kelionę per Atlanto vandenyną iš Sautamptono į Niujorką ir nuskendo 1912 metų balandžio 15 dieną. Per šią katastrofą žuvo 1 514 iš 2 224 laineryje buvusių žmonių.
Organizatoriai tikisi, kad šešių aukštų „Titanic Belfast“, kuriame taip pat įrengta pokylių salė su „Titaniko“ didžiųjų laiptų kopija, per pirmuosius metus pritrauks 425 tūkst. lankytojų, tarp jų daug turistų iš Azijos.