„Vyriausybė sveikina susitarimą dėl konstruktyvaus požiūrio į prekybą. Europos Komisija gali toliau kliautis mūsų parama“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė Vokietijos vyriausybės atstovė Ulrike Demmer.
Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas anksčiau sakė, kad derybų rezultatas parodo vieningos ES galią.
„Europa vakar pademonstravo, kad jos negalima suskaldyti. Taip pat matėme, kad jei Europa vieninga, mūsų žodžiai turi svorį. Tuomet galime kalbėtis su visais pasitikėdami savimi, kaip lygūs“, – sakė H.Maasas.
„Esu sakęs: atsakas į (D.Trumpo politiką) „Pirmiausia – Amerika“ gali būti tik „Vieninga Europa“, – pabrėžė jis.
Prancūzija reikalauja pasiteisinimų
Ketvirtadienį Prancūzijos finansų ministras Bruno Le Maire'as pareiškė, kad Paryžius siekia „paaiškinimų“ apie priemones įtampai dėl prekybos sumažinti.
Jis taip pat pabrėžė nepritariantis visaapimančiam prekybos susitarimui.
B.Le Maire'as: „Prancūzija visada sakė, kad turėtume vengti prekybos karo, nes jame bus tik pralaimėtojai.“
„Prancūzija visada sakė, kad turėtume vengti prekybos karo, nes jame bus tik pralaimėtojai“, – sakė ministras naujienų agentūrai AFP.
„Dėl šios priežasties yra gerai grįžti prie dialogo su amerikiečiais prekybos klausimais“, – sakė B.Le Maire'as ir paragino pateikti paaiškinimus dėl trečiadienį Vašingtone sutartų priemonių.
„Gera diskusija prekybos klausimais gali vykti tik esant aiškiam pagrindui ir negali būti tęsiama esant spaudimui“, – sakė ministras, užimdamas atsargesnę poziciją nei Vokietijos vyriausybė, kuri sveikino D.Trumpo ir J.C.Junckerio derybas kaip svarbų proveržį.
B.Le Maire'as taip pat pakartojo manąs, jog neįmanoma sudaryti tokio plataus susitarimo, kuris apimtų visą JAV ir Europos prekybą.