Berlynas: pratybos Viduržemio jūroje turi liautis, kad prasidėtų Atėnų ir Ankaros derybos

Vokietija ketvirtadienį paragino nutraukti karinio jūrų laivyno pratybas rytinėje Viduržemio jūros dalyje, kad galėtų prasidėti derybos tarp Turkijos ir Graikijos, kurios nesutaria dėl dujų išteklių ir jūrinių sienų.
Pratybos Viduržemio jūroje
Pratybos Viduržemio jūroje / „Scanpix“/AP nuotr.

„Šiam konfliktui reikalingas diplomatinis sprendimas... Išankstinės sąlygos šioms deryboms yra šių pratybų rytinėje Viduržemio jūros dalyje sustabdymas“, – žurnalistams Berlyne pareiškė vokiečių užsienio reikalų ministras Heiko Maasas, bandęs tarpininkauti Atėnams ir Ankarai.

Tuo metu Turkija paskelbė, kad iki antradienio pratęsia savo prieštaringai vertinamą išteklių telkinių žvalgymą Viduržemio jūros vandenyse, kuriuos Graikija laiko savais.

Ankara rugpjūčio 10-ąją pasiuntė tyrimų laivą „Oruc Reis“ į vandenis prie Megistės (Kastelorizo) salos, kur Turkija ginčija Graikijos jūrines teises. Šeštadienį ši misija buvo pratęsta, o laivas šią teritoriją turėjo palikti ketvirtadienį.

Abi šalys toje teritorijoje taip pat vykdo karines pratybas. Ketvirtadienį prancūzų pajėgos turėtų prisijungti prie italų, graikų ir kipriečių, rengiančių bendras trijų dienų trukmės oro ir jūrų karines pratybas rytinėje Viduržemio jūros dalyje. Turkija savo ruožtu paskelbė, kad rugsėjo 1–2 dienomis irgi planuoja pratybas prie savo pietinių Viduržemio jūros krantų priešais Kiprą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų