Pažymima, kad demonstrantai nepaisė tokių susirinkimų draudimų.
Pareigūnai buvo „sužeisti akmenimis, degiu skysčiu ir per pasipriešinimo veiksmus“, pranešė Berlyno policija socialiniame tinkle „X“.
Policijos atstovė spaudai sakė, kad buvo sulaikyti 174 žmonės, įskaitant 65, kurių atžvilgiu bus atliekami tyrimai.
Susibūrimas prasidėjo vėlai trečiadienį Berlyno rajone, kuriame gyvena didelė arabų bendruomenė.
Dienraštis „Bild“ teigė, kad per „Telegram“ buvo išplatintas raginimas, kuriame buvo raginama šį rajoną „paversti Gaza, viską sudeginti“.
Policijai įsakius protestuotojams išsiskirstyti, „gatvėse buvo pastatytos šiukšliadėžės ir kliūtys“, į pareigūnus buvo mėtomi „akmenys ir pirotechnikos priemonės“, todėl policija atsakė šaudydama vandens patrankomis, teigė institucijos.
Spalio 7-ąją „Hamas“ kovotojai surengė pražūtingą išpuolį, pareikalavusį žydų valstybėje per 1,4 tūkst. gyvybių. Atsakydamas į tai, Izraelis nepaliaujamai bombarduoja Gazos Ruožą. „Hamas“ kontroliuojamos teritorijos sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, šie smūgiai pražudė beveik 3,5 tūkst. žmonių.
Didžiuosiuose Vokietijos miestuose po to kilo propalestinietiški protestai, nors buvo paskelbti draudimai.
Taip pat padaugėjo antisemitinių incidentų: ankstyvą trečiadienį Berlyne į sinagogą buvo mėtomi Molotovo kokteiliai.
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas ketvirtadienį paragino valdžios institucijas užkirsti kelią demonstracijoms, galinčioms peraugti į antisemitinį kurstymą.
Susirinkimai, kuriuose „skanduojami antisemitiniai šūkiai, šlovinama kitų žmonių mirtis“, turi būti uždrausti, sakė O. Scholzas.
„Hamas“ yra palestiniečių kovotojų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą; ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo Gazos Ruožo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.
„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare, čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.
Gazos Ruože gyvena 2,3 mln. žmonių. Teritorijai Izraelis su Egipto pagalba nuo 2007 metų taiko blokadą – apribojo prekių įvežimą į šią teritoriją ir jų išvežimą iš jos vandeniu, jūra ar oru bei pačių palestiniečių galimybes palikti šią teritoriją, išskyrus kelias dešimtis tūkstančių darbininkų.