Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Berlyno „banditai“: policija baiminasi čečėnų, mini ir lietuvius

Vokietijos sostinės Berlyno pareigūnų apie organizuotą nusikalstamumą surinkti duomenys rodo, kad mieste vis labiau įsigali čečėnų grupuotės. Veikia gerai treniruoti ir smurtui neabejingi asmenys.
Vokietijos policija
Vokietijos policija / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Organizuotas nusikalstamumas Vokietijos sostinėje – imigrantų rankose, praneša tagesspiegel.de. Berlyno kriminalinės policijos duomenimis, 63 proc. įtariamųjų yra užsieniečiai, o 9,7 proc. įtariamų Vokietijos piliečių gimė būdami kitos valstybės piliečiais.

V.Karsokaitės/15min nuotr./Berlynas
V.Karsokaitės/15min nuotr./Berlynas

Aktyvumu išsiskiria trys didžiausios grupės: baikerių gaujos, arabų klanai ir organizuoti nusikaltėliai iš Kaukazo, daugiausia, Čečėnijos. Vokietijos policininkai pastebi, kad dalis įtariamųjų – iš Rytų Europos ir Balkanų valstybių, o taip pat ir Lietuvos.

Pavojingiausi – čečėnai

Čečėnų gaujos išsiskiria prekyba ginklais, narkotikais, pinigų plovimų, turto prievartavimų ir smurtu. Pastebima, kad šios nusikaltėlių grupės – gerai organizuotos.

„Pastebimas ryšys tarp islamizmo ir Berlyne veikiančių čečėnų. Grupuotės neįprastai glaudžios, pasižymi nuožmia disciplina ir plačiu neformaliu regioniniu tinklu“, – rašo tagesspiegel.de.

Pastebimas ryšys tarp islamizmo ir Berlyne veikiančių čečėnų. Grupuotės neįprastai glaudžios, pasižymi nuožmia disciplina ir plačiu neformaliu regioniniu tinklu.

Vokietijos tyrėjų teigimu, vietinės nusikaltėlių grupės čečėnus neretai samdo purviniems darbams atlikti. Pavyzdžiui, 2016 m. išsiskyrė 30, daugiausia čečėnų, baikerių grupė, pasižymėjusi itin žiauriu turto prievartavimu.

„Vienas paskutinių pavyzdžių susijęs su El Zein klano užduotimi surinkti pusę milijono eurų iš garsaus Vokietijos reperio Capital Bra. Klano nariai užduočiai atlikti samdė būtent čečėnus“, – rašoma didžiausio Berlyno dienraščio portale.

Nusikaltėliai iš Čečėnijos ir kitų Šiaurės Kaukazo teritorijų Vokietijos policijai kelia itin daug problemų dėl patirties ginkluotuose kariniuose konfliktuose, įgūdžių naudojant ginklus bei polinkio į smurtą.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Policija Vokietijoje
AFP/„Scanpix“ nuotr./Policija Vokietijoje

Įtraukė vietinius policininkus

Naujausi duomenys rodo, kad organizuoti nusikaltėliai Berlyne daugiausia dėmesio skiria automobilių vagystėms ir prekybai narkotikais.

„Nusikaltėliai siekia daryti poveikį politikams, žiniasklaidos atstovams ir valstybės tarnautojams. Pavyzdžiui, neseniai buvo nuteistas policininkas, už atlygį nusikaltėliams teikęs informaciją“, – rašo Vokietijos žiniasklaida.

Skaičiuojama, kad dėl organizuoto nusikalstamumo 2018 m. miestas patyrė beveik 100 mln. eurų nuostolių. Berlyno policija konfiskavo turto, kurio vertė beveik 12 mln. eurų.

Pavyzdžiui, neseniai buvo nuteistas policininkas, už atlygį nusikaltėliams teikęs informaciją.

Dėmesio sulaukia ir platus arabų tinklas Vokietijoje. Skaičiuojama, kad šalyje veikia 12 iš Libano kilusių šeimų, kiekvienai kurių priklauso nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių narių.

Pastebima, kad šių šeimų veikla atitinka organizuoto nusikalstamumo apibrėžimą. Dalis nusikaltimų nėra pastebimi plika akimi ir reikalauja detalių veiklos analizių.

„Ne visa klanų veikla yra susijusi su organizuotu nusikalstamumu, tačiau jų tyčinė veikla vis tiek pamina teisės viršenybę“, – sakė tyrimą žiniasklaidai pristatęs Berlyno miesto vidaus reikalų ministras Andreas Geiselis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų