„Bild“: Ukrainą ištiko didžiausia krizė nuo karo pradžios

Ukraina šiuo metu išgyvena didžiausią karinę krizę nuo 2022 m., kai Rusija užpuolė Kyjivą.
Rusijos karinė technika Ukrainoje
Rusijos karinė technika Ukrainoje / „Scanpix“/AP nuotr.

Tokį vertinimą pateikė „Bild“ vyriausiojo redaktoriaus pavaduotojas Paulas Ronzheimeris, apsilankęs fronte netoli Bachmuto. „Kaip žurnalistas Ukrainoje, tokios nuotaikos nemačiau nuo 2022 m., kai buvo įvykdyta plataus masto invazija. Kyla klausimas, ar visa ši Vašingtono, Berlyno ir Paryžiaus drama yra suprantama“, – sakė žurnalistas.

Pasak „Bild“ vyriausiojo redaktoriaus pavaduotojo, Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio tikslas yra „susigrąžinti visus Rusijos užgrobtus regionus“. Tačiau buvęs Ukrainos vyriausiasis vadas Valerijus Zalužnas jau seniai suprato, kad šiandienos sąlygomis „jis negali būti įgyvendintas, ir apie tai reikėtų viešai pareikšti“: Ukrainai trūksta „ginklų, karių, technologijų ir, svarbiausia, patikimos JAV paramos“.

„Kelionė iš Kyjivo į Slovjanską – tarsi kelionė į kitą šalį. Kol Kyjivo gyventojai vėl gali mėgautis gyvenimu restoranuose, bent jau iki komendanto valandos, Donbase niekas nežino, kuris miestas gali kristi kitas. Prieš metus vyko mūšis dėl Bachmuto. „Žuvo dešimtys tūkstančių žmonių. Šiandien vyksta mūšiai dėl Chasiv Jaro arba Avdijivkos“, – rašo P.Ronzheimeris.

„Viena aišku: rusai turi pranašumą! Nors patys rusų kariai yra išsekę, jie vis tiek metras po metro juda į priekį. Aukų skaičius milžiniškas, kartais iki tūkstančio žmonių per dieną. Tačiau Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui vis dar nerūpi jo kariai. Jis nori užkariauti Ukrainą bet kokia kaina“, – rašo žurnalistas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis