„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Blogai pasijutusi Mianmaro lyderė atšaukė viešus pasirodymus Australijoje

Mianmaro faktinė lyderė Aung San Suu Kyi pirmadienį atšaukė numatytą savo kreipimąsi viename viešame renginyje bei dalyvavimą klausymų ir atsakymų forma turėjusiose vykti diskusijoje Sidnėjuje, nes „prastai jaučiasi“, pranešė organizatoriai.
Aung San Suu Kyi
Aung San Suu Kyi / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Nobelio taikos premijos laureatė Aung San Suu Kyi sulaukė griežtos tarptautinės kritikos už tylą dėl Mianmaro armijos taikomų brutalių priemonių rohinjų etninės mažumos atžvilgiu.

Nuo rugpjūčio maždaug 700 tūkst. rohinjų pabėgo į Bangladešą nuo brutalios kariškių kampanijos šiaurinėje Rachinų valstijoje. Ši krizė kilo, kai rohinjų kovotojai atakavo Mianmaro policijos postus, o armija ėmėsi žiaurių atsakomųjų veiksmų.

Aung San Suu Kyi dalyvavo nuo penktadienio iki sekmadienio vykusiame specialiame Pietryčių Azijos valstybių asociacijos (ASEAN) ir Australijos viršūnių susitikime, o pirmadienį Kanberoje buvo numatytas jos susitikimas su ministru pirmininku Malcolmu Turnbullu Malcolmu Turnbullu.

Antradienį Aung San Suu Kyi ketino pasakyti svarbią kalbą F.Lowy tarptautinės politikos institute Sidnėjuje. Ši kalba ir vėliau numatyta klausymų ir atsakymų sesija būtų buvę vieninteliai vieši Nobelio taikos premijos laureatės komentarai vizito Australijoje metu.

„Šią popietę Mianmaro ambasada informavo F.Lowy tarptautinės politikos institutą, kad Valstybės patarėja (toks yra oficialus Aung San Suu Kyi pareigų pavadinimas) negalės dalyvauti šiame renginyje, nes prastai jaučiasi“, – rašoma instituto atstovė spaudai išplatintame pareiškime.

„Dėl šios priežasties renginys atšaukiamas“, – priduriama jame.

Rohinjų humanitarinė krizė buvo viena svarbiausių temų specialiame ASEAN ir Australijos viršūnių susitikime, o sekmadienį Aung San Suu Kyi teko atsakinėti į kitų lyderių klausimus apie tai, nurodė premjeras M.Turbullas.

Malaizijos premjeras Najibas Razakas šeštadienį įspėjo, kad ši krizė gali kelti grėsmę viso regiono saugumui, nes nuo persekiojimo bėgantys rohinjai gali prisijungti prie tokių ekstremistinių judėjimų kaip „Islamo valstybė“.

Rohinjų egzodas išprovokavo įtampą tarp ASEAN narių, o Malaizija, kurios gyventojų daugumą sudaro musulmonai, pareikalavo atlikti nepriklausomą, ASEAN vadovaujamą tyrimą dėl Mianmaro armijos veiksmų prieš rohinjus.

Viršūnių susitikimo metu vyko protestai prieš žmogaus teisių pažeidimus, kuriuose Aung San Suu Kyi buvo kritikuojama kartu su Kambodžos lyderiu Hun Senu ir Vietnamo ministru pirmininku Nguyen Xuan Phucu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs