„Bloomberg“ šaltiniai įvardija dvi priemones, ko gali imtis D.Trumpas dėl karo Ukrainoje

Donaldo Trumpo komanda rengia sankcijų strategiją, kuria siekiama sudaryti palankesnes sąlygas taikiam Rusijos ir Ukrainos sureguliavimui, pranešė naujienų agentūra „Bloomberg“.
Donaldas Trumpas ir Volodymyras Zelenskis
Donaldas Trumpas ir Volodymyras Zelenskis / „Scanpix“/AP nuotr.

Tarp svarstomų variantų yra dalinis sankcijų sušvelninimas Rusijos naftos bendrovėms „kaip geros valios gestas siekiant sudaryti taikos susitarimą“. Kitas požiūris apima sankcijų spaudimo stiprinimą siekiant „padidinti įtaką Maskvai“.

Kadenciją baigianti Joe Bideno administracija sausio 10 d. įvedė reikšmingiausias sankcijas Rusijos prekybai nafta. Dėl šio žingsnio iškilo atviras klausimas, kaip D.Trumpas vertina šias priemones, atsižvelgiant į jo įsipareigojimą greitai užbaigti Rusijos karą Ukrainoje.

Galimi du variantai

Agentūros „Bloomberg“ duomenimis, D.Trumpo komanda svarsto du pagrindinius variantus. Vienas iš jų, jei naujoji administracija manys, kad karo pabaiga jau arti, apima tam tikras priemones, palankias Rusijos naftos gamintojams, kuriems taikomos sankcijos, kurios galėtų padėti sudaryti taikos susitarimą. Antrasis variantas remtųsi sankcijomis, dar labiau didindamas spaudimą, kad padidintų įtaką, teigė šaltiniai.

Šaltinių teigimu, D.Trumpo komandos planai yra ankstyvoje stadijoje ir galiausiai priklausys nuo paties išrinktojo prezidento. Praėjusią savaitę D.Trumpas sakė, kad ruošiasi susitikti su Vladimiru Putinu, taip padidindamas galimybę artimiausiu metu surengti galimas derybas dėl karo nutraukimo.

Diskusijose dėl strategijos dalyvauja kai kurie D.Trumpo į vadovaujamuosius postus paskirti asmenys, taip pat buvę jo pirmosios administracijos sankcijų pareigūnai. Taip pat atsiklausiama kelių konservatyvių pažiūrų analitinių centrų nuomonės.

Kaip pažymi „Bloomberg“, trečiadienį vykusiame valstybės sekretoriaus patvirtinimo klausyme Marco Rubio sankcijas įvardijo kaip pagrindinį svertą, galintį padėti pasiekti taikų sprendimą.

D.Trumpo komandai agresyvesnė Rusijos politika gali reikšti griežtesnes antrines sankcijas prekybai nafta, dėl kurių nukentėtų tiek Europos transportuotojai, tiek Azijos pirkėjai, įskaitant stambias Kinijos ir Indijos bendroves, teigė šaltiniai. Kitas galimas požiūris – reikalauti griežtesnių intervencijų į tanklaivių, gabenančių rusišką naftą per gyvybiškai svarbius Danijos ir Turkijos sąsiaurius, praplaukimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„Lidl Lietuva“ septintus metus iš eilės pripažinta geriausiu darbdaviu Lietuvoje ir Europoje
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai