G.W.Busho sprendimu, kuris buvo paskelbtas kasmetinėje JAV prezidento administracijos ataskaitoje apie neteisėtą prekybą narkotikais, Bolivija buvo priskirta prie šalių, kurios „akivaizdžiai nesugebėjo“ padaryti pažangos šioje srityje. 2007 metais į tą patį sąrašą pakliuvo Mianmaras ir Venesuela.
Tačiau JAV vadovas nesutiko apriboti minėtoms šalims teikiamos pagalbos. Pasak jo, „Jungtinių Valstijų nacionaliniams interesams gyvybiškai svarbu“ stiprinti Venesuelos „demokratines institucijas“ ir remti „dvišales programas“ Bolivijoje.
Šis sprendimas buvo pristatytas pirmadienį pasirašytame ir antradienį JAV valstybės sekretorei Condoleezzai Rice pateiktame memorandume, į kurį buvo įtrauktas „Pagrindinių narkotikų tranzito arba pagrindinių neteisėtos narkotikų prekybos šalių 2009 fiskaliniais metais“ sąrašas.
„Toliau išvardytas šalis laikau pagrindinėmis narkotikų tranzito arba pagrindinėmis neteisėtos narkotikų gamybos šalimis: Afganistanas, Bahamos, Bolivija, Brazilija, Birma, Kolumbija, Dominikos Respublika, Ekvadoras, Gvatemala, Haitis, Indija, Jamaika, Laosas, Meksika, Nigerija, Pakistanas, Panama, Paragvajus, Peru ir Venesuela“, – sakoma G.W.Busho memorandume.
JAV vadovas pažymėjo, kad įtraukimas į šį sąrašą „nebūtinai išreiškia neigiamą požiūrį į šalių pastangas kovoti su narkotikų platinimu arba bendradarbiavimo su Jungtinėmis Valstijomis lygį“.
Prezidento nuomone, gali susiklostyti „geografinių, komercinių ir ekonominių veiksnių derinys, palankus narkotikų tranzitui arba jų gamybai, nepaisant atitinkamų šalių vyriausybių ryžtingiausių kovos priemonių“.